Статьи6 найкращих способів зберегти блиск свого нового автомобіля

6 найкращих способів зберегти блиск свого нового автомобіля

8:33, февраля 15, 2024

Новий автомобіль — це джерело величезної радості й гордості, але підтримування його в блискучому стані (як з автосалону) вимагає певних зусиль, і це набагато легше сказати, ніж зробити.

Добре, що є кілька не дуже важких методів, які допоможуть зберегти новий автомобіль таким же гарним, як і в день, коли він виїхав з автосалону. Тож розглянемо 6 найкращих із таких способів збереження краси вашого улюбленого автомобіля.

1. Використовуйте глину для очищення

gluna-min.jpg

Глина для очищення (фото з вільних джерел)

Часте миття — це запорука довготривалого свіжого вигляду вашого нового авто, але чи знали ви, що використання глини для очищення заощадить вам купу часу?

Простіше кажучи, спеціальний глиняний брусок видаляє забруднення з поверхні фарби вашого автомобіля, на кшталт дорожнього бруду, смоли та промислових викидів. Він допомагає створити гладку й чисту поверхню, що покращує загальний вигляд і захищає фарбу від потенційних пошкоджень.

Мити авто з глиняним бруском набагато довше, але це заощадить час у майбутньому, адже ваше авто довше залишається чистим (так глибоко глина видаляє бруд). Фахівці рекомендують чистити авто глиною лише 3—4 рази на рік після звичайного ручного миття; цього достатньо, аби довше підтримувати чистоту та заощаджувати дорогоцінні години в майбутньому.

Ба більше, якщо ваш автомобіль постійно забруднюється, глиняний брусок допоможе повернути йому такий же бездоганний вигляд, який він мав, коли ви його щойно придбали.

2. Зберігайте авто в чистому та охайному гаражі

garazh-min.jpg

Гараж (фото з вільних джерел)

Ті, хто захоплюється автомеханікою, ретельно піклуються про свій автомобіль, але тут є і зворотна сторона медалі: гараж — це найбезпечніше місце для авто, але, якщо, через колекції інструментів і автомобільного приладдя, ваш гараж схожий на майстерню із цієї безкоштовної гри, це більше шкодить, аніж приносить користі.

Розкидане приладдя, розлите мастило тощо є загрозами для ідеального стану вашого нового автомобіля. Тому чистий та охайний гараж не лише захищає ваш автомобіль від впливу довкілля, але і зменшує ризик подряпин, вм’ятин та інших пошкоджень, спричинених безладом і сміттям.

Саме тому кілька хвилин, витрачених на прибирання гаража, заощадять вам купу витрат на виправлення випадкових пошкоджень!

3. Стежте за тим, що кладете в кишені дверей та на панель приладів

Водії не часто замислюються над цим, але чи відомо вам, що предмети, які ви кладете в місця для зберігання в автомобілі, на кшталт дверцят та бардачка, можуть серйозно пошкодити салон вашого авто?

Гострі чи важкі предмети можуть подряпати авто, а речовини, що протікають, можуть стати причиною недешевого ремонту салону. Це особливо актуально, якщо у вас є діти!

Тому завжди пам’ятайте про те, що лишається в салоні вашого автомобіля. Витратьте кілька секунд, аби оглянути щілини: навіть монети можуть подряпати внутрішні поверхні, адже вони підстрибують під час тривалої поїздки.

З часом це може призвести до значних пошкоджень, тому ви будете раді, що знаходите час для щоденного швидкого огляду автомобіля!

4. Використовуйте полірувальну машинку, аби позбутися кругових подряпин

polirovka-min.jpg

Полірування (фото з вільних джерел)

Кругові подряпини на фарбі вашого автомобіля виглядають непривабливо та погіршують його сприйняття.

Але їх можна усунути за допомогою полірувальної машинки. Цей інструмент допоможе рівномірно розподілити поліроль або віск і відновити глянцевий блиск без усіляких «кіл» на лакофарбовому покритті вашого авто.

Для цього, звісно, потрібен час, але результат того вартий.

5. Використовуйте хороший віск або поліроль для захисту лакофарбового покриття

Захист — це запорука збереження вашого автомобіля, і що, як не віск чи поліроль для лакофарбового покриття, збережуть свіжість зовнішності вашого авто.

В автокрамницях пропонують найрізноманітніші автомобільні воски — рідкий або пастоподібний віск, натуральний віск або синтетичні полімери. Усі воски діють однаково — вони створюють невидимий бар’єр, що захищає лакофарбове покриття авто від сонця, опадів, солі тощо.

Поліролі для лакофарбового покриття схожі на віск, але вони бувають лише синтетичними й «працюють» від 4 до 6 місяців проти кількох тижнів або 3 місяців воску. А ще вони надають діамантовий блиск, який ви бачите в автосалонах.

Й останнє: за допомогою воску чи поліролі після гарної обробки глиняним бруском можна підготувати автомобіль до виставки!

6. Не бійтеся пилососа!

Хороше прибирання пилососом раз на місяць дивовижним чином змінить сприйняття вашого авто.

Розпочніть із панелі приладів: видаліть із неї бруд і сміття рушником із мікрофібри та чистою водою. Для вузьких щілин використовуйте зубну щітку чи тонкий пензлик.

Після видалення пилу, приберіть у салоні пилососом, а потім обробіть вініл, пластик і шкіру відповідними очисниками та кондиціонерами. Засоби для чищення вінілу, такі ж, які використовують для музичних платівок, містять хімічні речовини, що захищають пластик і вініл від сонячних променів, що є додатковим бонусом.

Кондиціонер подбає про те, щоби вінілова оббивка зі шкіри або шкірозамінника залишалася еластичною і з часом не тріскалася.

Дотримуйтесь наведених вище інструкцій та порад, і ваш автомобіль ще довго вас радуватиме та буде предметом вашої гордості!

Популярні марки і моделі
VW

PassatGolfJettaGolfTouaregTiguanTouran

Ford

FiestaEdgeKugaFocusFocusFusionEscape

BMW

X1X3X53 series

Mazda

6CX-9CX-5

Suzuki

VitaraSx4

Kia

SportageSorentoNiro

Mitsubishi

ASXOutlanderPajero Sport

Renault

DusterCapturMeganeSanderoLogan

Peugeot

2083083008

Skoda

RapidOctaviaKodiaqKaroq

Mercedes-Benz

SGLACLA

Toyota

CorollaCamryRAV 4

.