НовостиАвто лізинг: вигідно чи ні брати машину у лізинг?

Авто лізинг: вигідно чи ні брати машину у лізинг?

14:00, января 21, 2022

Одним із найдорожчих придбань є транспортний засіб. Заплатити велику суму грошей доведеться за нову машину із салону та за вживану модель. Багато хто замислюється в лізинг вигідно чи ні робити покупки, адже в такий спосіб вдасться уникнути великих фінансових витрат.

Чим вигідний лізинг?

Автолізинг – фінансова операція, що дозволяє лізингоодержувачу взяти у довгострокову оренду транспортний засіб. Протягом дії договору він повинен щомісячно сплачувати заздалегідь встановлений платіж, що включає відсоткову ставку та оплату автомобіля (частина від первісної вартості). Після закінчення договору, за дотримання умов, лізингоодержувач стає повноправним власником машини. Покупці замислюються чи вигідно брати авто в лізинг або віддати перевагу звичайному кредиту, але фінансові організації пропонують привабливі умови для клієнтів, на відміну від банків.

Скористатися послугою можуть фізичні та юридичні особи. Залежно від категорії змінюються умови, пакет документів та вимоги при оформленні. Необхідно виділити низку загальних моментів, завдяки яким вигідно купувати машину в лізинг. Мова йде про:

  1. Мінімальні вимоги. З лізингоодержувача фінансові компанії не вимагають безліч документів як при оформленні кредиту. Для більшості організацій достатньо надати чинний паспорт та ідентифікаційний номер платника податків. Довідка про доходи, військові білет та інші папери не потрібні.
  2. Низька процентна ставка. Ще один істотний момент, через який вигідно брати машину у лізинг – низькі відсотки. Вони будуть входити до щомісячного платежу.
  3. Невеликий аванс. Під час оформлення потрібно внести аванс (невелику частину вартості транспортного засобу). Він варіюється від 10% до 30% залежно та умовами компанії.
  4. Довготривалий період. Укласти договір можна на різний період. Більшість фінансових організацій встановлює допустимий термін від 1 до 5-7 років.

Найвигідніший лізинг доступний на платформі "Автобазар". Платформа пропонує відвідувачам широкий каталог транспортних засобів різних моделей. На відміну від найближчих конкурентів, майданчик гарантує 100% схвалення по всіх заявках. Тут вигідно брати легковий автомобіль у лізинг, оскільки покупець може розраховувати на мінімальні вимоги та оптимальні умови. Завдяки професіоналізму та швидкій роботі водій отримає ключі від автомобіля протягом 24 годин.

Коли вигідно купувати в лізинг?

Рівень продажу автомобілів стрімко зростає. У 2020 році дилери зіткнулися з дефіцитом транспортних засобів, що виникло внаслідок проблем з поставками, спричиненими коронавірусом. Це спричинило зростання популярності вживаних моделей. Згідно зі статистикою продажі на ринку б/у автомобілів у 2021 році зросли на 23% порівняно з 2020 роком.

Більшість покупців хоче взяти машину в лізинг. Це з стрімким зростанням цін, фіксованим щороку. Згідно з новими прогнозами аналітиків, у першому кварталі 2022 року вартість на вживані автомобілі збільшаться на 15-20%. Тому відкладати покупку не варто. Вигідно купувати авто в лізинг, вже найближчим часом до настання подорожчання. Враховуючи відсоткову ставку, підсумкова вартість транспортного засобу буде нижчою, ніж покупка аналогічної моделі, що була застосована в наступному році. Розібратися, чи вигідний лізинг для фізичних та юридичних осіб, можна проаналізувавши умови.

Чи корисний лізинг для юридичних осіб?

Скористатися фінансовою допомогою для покупки авто можуть усі охочі. Це стосується не лише фізичних, а й юридичних осіб. Наскільки вигідним є лізинг автомобіля в такому випадку, можна проаналізувати, виходячи з основних переваг. Йдеться про такі моменти, як:

  • Оплата ремонту. Деякі лізингодавці включають у контракт оплату ремонтних робіт, які можуть знадобитися у процесі експлуатації транспортного засобу.
  • Збірка довідок. Підготовка документів, оплата страховки, отримання довідок повністю лягає на плечі фінансової компанії, в чому також є своя вигода.
  • Зниження податку на прибуток. Зниження відбувається за рахунок витрат, що виникають через знос та комісійні платежі.
  • Простий. Лізинг вигідніший за покупку в кредит, оскільки при укладенні договору можна обумовити, що в деякі періоди, коли організація не працює (якщо це сезонна робота), платежі не будуть стягуватися.

Чи корисний лізинг для фізичних осіб?

Якщо купити авто самостійно не виходить відкладати покупку не варто, адже придбана машина в лізинг нічим не відрізнятиметься. Це повністю безпечно, оскільки всі умови фіксуються під час укладання договору та не змінюються протягом терміну його дії. Для покупців це зручно та вигідно, оскільки користуватися авто можна після оформлення паперів. Автомобіль після лізингу переходить у власність до лізингоодержувача після закінчення договору.

Щоб розібратися, чи варто брати машину у лізинг фізичним особам, необхідно ознайомитись з умовами фінансових компаній. Звернути увагу потрібно на процентну ставку, термін оформлення, максимальну вартість транспортного засобу та список документів. Купувати автомобіль у лізинг повністю безпечно на платформі "Автобазар".

Популярні марки і моделі
VW

PassatGolfJettaGolfTouaregTiguanTouran

Ford

FiestaEdgeKugaFocusFocusFusionEscape

BMW

X1X3X53 series

Mazda

6CX-9CX-5

Suzuki

VitaraSx4

Kia

SportageSorentoNiro

Mitsubishi

ASXOutlanderPajero Sport

Renault

DusterCapturMeganeSanderoLogan

Peugeot

2083083008

Skoda

RapidOctaviaKodiaqKaroq

Mercedes-Benz

SGLACLA

Toyota

CorollaCamryRAV 4

.