© 2024 Автобазар™- Купити нове авто або продати бу з пробігом в Україні
Автолайфхаки від офіційного партнера Всеукраїнської рейтинг-акції "Автоексперт. Кращий Автосервіс України 2020" AZMOL BP.
І з приходом осені змінюється і погода — дощі йдуть дедалі частіше, туманні, та й просто сирі вогкі дні стають нормою. І дуже часто на автомобілі починають проявлятися проблеми, які не давали про себе знати влітку. Одне з таких сезонних “захворювань” — запотівання стекол.
Чому запотіває скло?
Головною причиною того, що скло запотіває, є, звісно, підвищена вологість у салоні. А от чому вона підвищена і наскільки сильно — це вже інше важливе питання. Вологе повітря в дощову погоду, яке до того ж заноситься в салон на мокрих речах і взутті, випаровування від дихання і навіть конденсат — все це цілком природні причини, через які стекла запотівають. Однак штатна система кліматизації будь-якого автомобіля має легко впоратися з цим питанням. А щоб допомогти їй в цьому, слід вдатися до нехитрих прийомів:
Не допомагає і стекла продовжують пітніти?
Якщо жодні вищеописані дії не допомагають, тоді слід “копати глибше” і шукати причину цього явища. Тому що такі постійні симптоми, а особливо якщо в машині ще й запах вогкості/цвілі, свідчать про явну несправності.
Почати варто з повітряного фільтра. Пам’ятаєте, коли його міняли? Якщо більше року тому (або більше 10-15 тис.км пробігу), то варто замінити і подивитися на результат.
Вода може потрапляти в салон ззовні. Тут варіантів кілька. По-перше, могли продірявитися гумові ущільнювачі. Випадок не найпоширеніший, але на старих машинах можливий. Або ж після заміни скла, особливо лобового. Дуже часто засмічується дренаж (відведення води з лобового скла, яка, грубо кажучи, стікає спеціальними відводами між двигуном і салоном) і тоді вода спрямовується в салон. Така поломка вельми підступна, оскільки проявляється не одразу, але проблем від неї маса. Вода потрапляє на покриття підлоги в салоні, накопичується в порожнинах кузова, викликаючи корозію тощо. Тому не лінуйтеся регулярно прибирати листя і взагалі усіляке “сміття”, що накопичується в районі склоочисників.
Протікання може утворитися безпосередньо в салоні. Наприклад, в старих радянських автомобілях чимало клопоту доставляв радіатор обігрівача салону (в народі “грубки”). На деяких ВАЗівських машинах він продовжує це робити і зараз. Словом, радіатор, патрубки, з’єднання — все це має зазнати ревізії, якщо проблема запотівання стекол нікуди не зникає.
Завдати клопоту може і банальний … омивач заднього скла! Неякісне з’єднання його трубок або економія на зимовому омивачі (вода в трубках замерзає і розриває їх) може здорово підмочити репутацію, а точніше килимове покриття підлоги. Або стелю, якщо трубка проведена там. У будь-якому разі, економія на копійчаних речах може обернутися серйозними проблемами в майбутньому.
І наостанок
Народна, вона ж гаражна, мудрість знає чимало прийомів, як можна боротися з запотіванням стекол в автомобілі. Способів маса: від жіночих прокладок до розсипання на підлозі котячого наповнювача для туалетів і нарізаної кубиками сирої картоплі. Однак ми не радимо вдаватися до цих прийомів, бо той таки “котячий туалет” в машині — це не естетично. Крім того, це ризик упустити поломку, і потім виявити на підлозі автомобіля басейн з рідини омивача або дощової води. Але ж такі випадки бували!
Тому регулярно стежте за станом свого автомобіля і не лінуйтеся виконувати нескладні рекомендації.
PassatGolfJettaGolfTouaregTiguanTouran
FiestaEdgeKugaFocusFocusFusionEscape
X1X3X53 series
6CX-9CX-5
VitaraSx4
SportageSorentoNiro
ASXOutlanderPajero Sport
DusterCapturMeganeSanderoLogan
2083083008
RapidOctaviaKodiaqKaroq
SGLACLA
CorollaCamryRAV 4
© 2024 Автобазар™- Купити нове авто або продати бу з пробігом в Україні