СтатьиЯк правильно вибирати батарейки

Як правильно вибирати батарейки

9:52, августа 2, 2024

Багато пристроїв, що використовуються щодня, можуть працювати незалежно від стаціонарної мережі. Автономні джерела живлення – це зручно. Вони надають можливість вільного переміщення, наприклад, разом із приладом освітлення або музичним плеєром. Якщо правильно підібрати батарейки, можна насолоджуватись улюбленими треками в дорозі або користуватися ліхтарем та портативними електронними пристроями під час відпочинку на природі.

Основні критерії вибору

Автономні джерела живлення відрізняються формою, кількістю заряду та розмірами. Якщо потрібна батарея, необхідно орієнтуватися на тип пристрою. Його рівень споживання енергії визначає тривалість роботи незалежних елементів живлення. Прилади із вбудованими динаміками, світловими компонентами та звуковідтворювальними платами швидше спустошують заряд. Тому для них бажано купувати дорожчі джерела живлення – лужні або алкалінові батареї.

Електроніка, що працює в економному режимі, споживає набагато менше струму. Для її живлення можна обійтися дешевшим варіантом - сольовими батарейками. До таких пристроїв відносять:

  • наручний та настінний годинник;
  • прилади із РК-екранами;
  • сигнальні брелоки без функції відтворення музики;
  • настільні органайзери та інше.

Перед покупкою батарейок необхідно встановити, який типорозмір підходить до пристрою. Серед асортиментів можна придбати циліндричні, плоскі, широкі та вузькі джерела живлення. Вони відрізняються як геометричної формою, а й рівнем вступає на контакти заряду.

Види та особливості

Кожен вид батарей має свої особливості. Якщо розібратися в параметрах, стане ясно, що вони відрізняються не тільки рівнем заряду. Характеристики поширених типів батарейок:

  1. Літієві. Можуть довго працювати в умовах регулярного навантаження і не видихаються під час зберігання, добре витримують сильні імпульсні розряди.
  2. Li-Ion. Легкі, з хорошою щільністю заряду та високою енергоефективністю.
  3. Лужні та алкалінові. Працюють на холоді та спеці, відрізняються великою енергоємністю.

vidy-i-osobennosti.png

Для живлення нескладних технічних приладів можна обійтися простими варіантами батарейками типу Ni-MH або звичайними сольовими форматами AA (AAA). У будь-якому випадку вибір носіїв струму залежить від конфігурації та розмірів посадкового гнізда пристрою. Стандартні формати включають дискові (CR), «пальчикові» (R6) та «мізинчикові» (R3).

Інформацію про конфігурацію та ємність батарей можна прочитати на упаковці виробника. На фірмовій продукції мають бути позначені всі параметри - виробник, модель, тип дії та потужність. Керуючись підказками, легко вибрати відповідний тип батарейок.

Популярні марки і моделі
VW

PassatGolfJettaGolfTouaregTiguanTouran

Ford

FiestaEdgeKugaFocusFocusFusionEscape

BMW

X1X3X53 series

Mazda

6CX-9CX-5

Suzuki

VitaraSx4

Kia

SportageSorentoNiro

Mitsubishi

ASXOutlanderPajero Sport

Renault

DusterCapturMeganeSanderoLogan

Peugeot

2083083008

Skoda

RapidOctaviaKodiaqKaroq

Mercedes-Benz

SGLACLA

Toyota

CorollaCamryRAV 4

.