© 2024 Автобазар™- Купити нове авто або продати бу з пробігом в Україні
Величезна популярність і попит на легковий транспорт з американських аукціонів народжують спокусу для нечистих на руку продавців, оскільки обіцяють хороші заробітки. Тому закономірним є бажання водіїв перевірити ВІН код автомобіля з США безкоштовно в Україні або за гроші перед його придбанням в Америці. Зробити це можна завдяки спеціалізованим інтернет-ресурсам, які забезпечать вичерпне уявлення про характеристики, стан, історію і об'єктивну ціну машини.
Розраховувати на те, що продавці знають про здатність покупців швидко перевірити американське авто з США по ВІН коду безкоштовно і тому нададуть виключно достовірну інформацію, не варто. Крім участі в ДТП, дуже багато суден з Північної Америки виставляються на торги після ураганів, повеней, пожеж, дій вандалів і просто - зі скрученим пробігом. І все це може бути приховано недобросовісним продавцем або посередником.
Щоб проаналізувати надану продавцем інформацію, перевірити автомобіль на битість, кількість власників, кримінальну, кредитну та іншу історію, досить отримати його VIN-номер. Закладених в ньому відомостей вистачить для того, щоб однозначно:
При цьому не важливо, де знаходиться автозасіб, під яким номером зареєстрований і скільки власників змінив з моменту первинної реєстрації. Перевірити автомобіль, пригнаний з США, за номером ВІН'а можна онлайн з будь-якої точки світу, навіть не бачачи його наживо.
Vehicle Identification Number, або просто ВІН-код, американських машин розшифровується аналогічно кодам ТЗ з інших регіонів, але з деякими відмінностями. Знати його особливості, вміти візуально визначити правильність написання або виявити явні нестиковки і фальсифікації в оформленні в інтересах кожного покупця, особливо того, хто розраховує пригнати авто з Америки самостійно.
Щоб розшифрувати і визначити справжність VIN-номера важливо пам'ятати:
Дізнатися VIN можна в супровідних документах, а також - під лобовим склом, на ланжеронах, середніх стійках, під килимками в ногах пасажира і т.п. Причому при наявності сучасних internet-сервісів, що називаються декодерами, для прочитання ВІН'а навіть не потрібно обтяжувати себе його «ручною» розшифровкою.
З вітчизняних декодерів заслуговує на увагу ahelp.ua, на якому перевірка американських авто за ВІН кодом при покупці з США здійснюється так само легко, як і будь-яких. Але ще докладніше інформацію, тільки англійською, надає decodethis.com.
Після того, як відомий сервіс autoastat.com перейшов на роботу по платній підписці з щомісячною ціною від $ 14,95 до $ 49,95, можливості перевірити історію авто з Америки по ВІН коду безкоштовно значно звузилися. Більш того, багато професійних імпортерів транспорту активно вселяють своїм клієнтам думку, що тепер безкоштовно дізнатися таємницю ТЗ неможливо або отримані результати будуть просто сміховинні. Але чи так це?
Насправді існують ресурси, що надають інформацію по американських лотах безкоштовно. І хоча їх звіти можуть поступатися по глибині autoastat'у або carfax'у, базову роль вони виконують. Містяться в них фактів достатньо для відсікання відвертого автохлама, тим більше, що пройшли подібну «діагностику» автомашини, все одно в подальшому перевіряються більш грунтовно і глибоко.
Тому кожному потенційному покупцеві рекомендуємо дотримуватися простого алгоритма:
Дуже велика кількість машин з аукціонів відсіваються вже на першому етапі, що забезпечує істотну економію коштів. Тому що навіть кілька доларів, витрачених на звіт по кожному зацікавило ТЗ, можуть в результаті вилитися в суму, еквівалентну повноцінному ремонту або розмитненні в Україні.
З усіх ресурсів, де можлива перевірка ВІН коду американських авто безкоштовно, найбільшої уваги заслуговують два:
Bidfax.info збирає дані з основних американських аукціонів Copart і IAAI з вересня 2018 року і оновлює їх щодня. Для перевірки досить на головній сторінці ввести VIN-код, що цікавить.
Результати пошуку демонструються через підрядника відповідно до дат торгів і вже з першорядної видачі реально дізнатися: дату, аукціон, ціну, стан і пробіг, з яким продавався автомобіль.
Перейшовши по кожному посиланні окремо, ви можете отримати додаткову детальну інформацію з історії його продажів.
Як бачимо, в прикладі BMW Xdrive 35I спочатку продавався в грудні 2020 р страховою компанією за $ 11725 з типом ушкодження all over і mechanical. Це має на увазі комплексні пошкодження передньої, задньої, бокових частин кузова c основними вузлами і агрегатами. А вже в лютому 2021 р машину за $ 15500 виставив на продаж невідомий продавець з типом ушкоджень rear end (задня частина), які не потребують надвитрат на відновлення і в меншій мірі впливають на робочі характеристики авто.
Надалі даний автомобіль «сплив» на торгових майданчиках України за $ 35500 з твердженням власника, що «все рідне. Нічого не фарбували. Технічний стан - повністю неушкоджене». І тільки завдяки тому, що вдалося пробити ВІН код американського авто за допомогою безкоштовного сервісу bidfax.info, можна уникнути платної перевірки, якщо виявлена картина вас вже не влаштовує.
Інші сайти, подібні bidfax'у, як правило, або мають бідніший для перевірки ресурс, або безкоштовна частина їх звіту є не більше, ніж демо-версію звіту платного.
Що ж стосується, пошукової системи google, то у випадку з американськими машинами нею можна починати перевірку. Просто ввівши ВІН-номер в рядок пошуку, отримуємо посилання на всі сайти, де хоч раз згадувався даний автомобіль.
Переходячи по кожній з них, реально перевірити машину з Америки з найрізноманітніших джерел, іноді навіть не чекаючи виявити ту чи іншу інформацію.
У свою чергу google-пошук по картинках покаже фотографії автомобіля, які коли-небудь фігурували на автосайтах.
Єдиний недолік даного методу - ймовірність попадання в список видачі автомобілів зі схожим VIN-кодом, який вирізняється однією буквою або декількома цифрами. Тому аналізуючи отримане інфо про авто, необхідно уважно стежити за тим, з яким ВІН-кодом пропонується до аналізу автомашина.
Якщо в результаті попередньої безкоштовної перевірки вагомих причин відмовитися від покупки не знайдено, є сенс перейти до платних сервісів. Серед них найбільш відомі і популярні:
Обидва ресурсу надають максимально докладні звіти англійською мовою за категоріями:
Перевагою звіту по карфакс є максимальна подробиця, тоді як аналіз за допомогою AutoCheck додатково надає оцінку ТЗ в порівнянні з аналогами.
Відносним недоліком обох ресурсів служить висока вартість разового звіту - 39,99 € і 24,99 €. Однак, зважившись на платну перевірку, придбати його вийде дешевше. Багато компаній, що займаються підбором і пригоном транспортних засобів, мають доступ до згаданих баз в якості офіційних партнерів і здатні запропонувати скористатися ними - за $2, $4, $10 і т.д.
Перераховані вище способи є основними, але не вичерпними варіантами вивчення american-авто. Крім них окремо можна просканувати ВІН-код через сайт Національного бюро з розслідування страхових злочинів - nicb.org.
Тут потрібно ввести VIN-номер, прийняти умови користування і пройти антибот-перевірку.
В отриманих результатах побачимо, чи числиться ТЗ в угоні і чи брала участь в ДТП.
Однак протягом доби на nicb.org допускається лише 5 перевірок з однієї IP-адреси.
Щоб встановити, чи відповідає наявна комплектація автомобіля заводській, має сенс скористатися згаданими вище ВІН-декодерами.
А якщо авто поставлено на облік в Україні, то дуже корисно прогнати його по українських реєстрах. Для цього підійде додаток opendatabot або «Єдиний кабінет водія», що надають інформацію безоплатно або за невелику плату.
Починаючи пошук і підбір автомашин з США самостійно, слід налаштовуватися на кропітку і відповідальну працю. Визначення дійсних характеристик, пробігу, стану і біографії ТЗ, вимагають часу.
При цьому для економії фінансів, рекомендуємо починати з ресурсів з вільним доступом, і тільки потім переходити до платних сервісів, якщо в цьому залишиться сенс. Плюс варто уважно стежити за тим, який VIN-номер фігурує в звіті, щоб не змарнувати час або не заплатити не за «свої» відомості.
І найважливіше: якщо в процесі перевірки виникають сумніви, нерозуміння, простий страх помилитися, не варто нехтувати допомогою професіоналів. Існує чимало компаній, що спеціалізуються на підборі американських авто, з чиєю допомогою можна провести не тільки віртуальну, а й фізичну перевірку на торговому майданчику, організувати і відстежити доставку машини в Україну, і одночасно замовити необхідні запчастини.
Знайти подібні компанії можна в розділі «Сервіси/Пригін авто» на сайті ab.ua.
Їх фахівці перевірять вибране вами авто або підберуть його за заданими критеріями, а при замовленні послуги «пригін під ключ» перевірять автомобіль безкоштовно або в рахунок підсумкової вартості.
Ваше завдання при цьому зведеться до утвердження обраного автомобіля і відстеження всіх процедур через особистий кабінет на сайтах таких компаній.
І що особливо зручно, завдяки тому ж ВІН-коду ви зможете в будь-який момент дізнатися місцезнаходження машини, час відвантаження в порту США або прибуття в Україну, статус її раcтаможки і всі наступні операції аж до моменту отримання ключів і документів.
PassatGolfJettaGolfTouaregTiguanTouran
FiestaEdgeKugaFocusFocusFusionEscape
X1X3X53 series
6CX-9CX-5
VitaraSx4
SportageSorentoNiro
ASXOutlanderPajero Sport
DusterCapturMeganeSanderoLogan
2083083008
RapidOctaviaKodiaqKaroq
SGLACLA
CorollaCamryRAV 4
© 2024 Автобазар™- Купити нове авто або продати бу з пробігом в Україні