НовостиЯк перевірити нову машину при покупці в автосалоні?

Як перевірити нову машину при покупці в автосалоні?

10:00, октября 20, 2021

Швидше за все, наші рекомендації щодо того, як перевірити нову машину перед покупкою в автосалоні, здивують багатьох автомобілістів. Але тільки не тих, хто має хоча б невеликий досвід придбання нових авто.

Плюси і мінуси покупки авто в салоні відомі, і серед переваг багато хто називає нібито гарантію того, що така машина буде бездоганною. Але на ділі це не так. По-перше, сучасний автомобіль настільки складний, що ймовірність якоїсь неполадки досить велика навіть для екземпляра з вітрини. По-друге, працівники автозаводів і автосалонів, для яких новий автомобіль - всього лише товар, як і всі люди на роботі, роблять помилки. І машина з такими «помилками» може раптом стати вашою покупкою. Швидше за все, всі проблеми, що «повилазили», усунуть по гарантії, але куди простіше перевірити новий автомобіль при покупці в салоні і відмовитися від екземпляра з неполадками.

Візьміть з собою

Крім найнеобхіднішого - документів і грошей, візьміть з собою те, що допоможе перевірити нову машину при покупці в салоні.

- Номер телефону гарячої лінії офіційного імпортера марки, в чий шоурум ви зібралися. Можливо, вам доведеться щось уточнити або на щось поскаржитися.

- Ліхтарик. Швидше за все, оглядати машину знизу вам доведеться не на підйомнику, а на підлозі в зоні видачі або навіть асфальті. Ліхтарик з рівним яскравим світлом допоможе помітити на днище і в колісних арках кожну дрібницю.

- Шпаргалку з розшифровкою VIN-коду автомобіля даної марки (моделі)

- CD-диск або флешку з якісним записом композицій з широким діапазоном частот - наприклад, симфонічну музику або рок

- Товариша, який має досвід експлуатації подібної моделі. Він вкаже, що треба перевірити при покупці авто в салоні, знаючи ті слабкі місця конкретної моделі, де велика ймовірність прояву несправностей або виробничих дефектів.

- Товщиномір. На нашу думку, це вже перебір, хоча деякі покупці вважають, що потрібно перевіряти при покупці нової машини в автосалоні навіть кузов на предмет перефарбовування. Звичайно, окремі підфарбовані місця можуть бути (фарбу пошкоджують і на конвеєрі, і під час перевезення до дилерів). Але майте на увазі: якщо і було пошкодження, тепер непомітне, то його відремонтували максимально якісно - в дилерському сервісі або навіть ще на заводі. Інша справа, якщо дефект залишається помітним - від такого варіанту потрібно або відмовитися, або зажадати ремонту і хорошої знижки.

Що потрібно перевіряти при покупці нової машини з салону

Імовірність нарватися на, як кажуть перекупники, косяк в дилерському центрі в наш час мала, але таке аж ніяк не виключається. Тому і необхідно перевіряти при покупці нового авто в салоні кожну дрібницю.

- Пробіг. Подивіться на одометр: в ідеалі там має бути не більше 20 - 30 км пробігу. Якщо замість цього ви бачите кілька сотень, значить, машину швидше за все переганяли в дилерський центр своїм ходом. В принципі, нічого страшного, оскільки водії-перегонщики зазвичай люди дуже відповідальні і акуратні. Ну а якщо на одометрі кілька тисяч кілометрів, то машину або використовували для тест-драйвів, або на ній якийсь час їздив хтось із адміністрації дилерського центру.

- Кузов. Коли забираєш машину з салону, важливо перевірити, наскільки якісно зварений кузов і чи немає на ньому випадкових пошкоджень. Порівнювати зазори між кузовними деталями при нинішніх технологіях масового виробництва навряд чи доцільно, але огляд на предмет дефектів лакофарбового покриття обов'язковий. Кузов може бути подряпаний або пом'ятий, в першу чергу на поверхнях зовнішнього габариту

- Знизу. Огляньте уподобаний екземпляр знизу: чи немає порушень шару антикору, пом'ятих порогів, обдертої фарби, втрачених пістонів кріплення захистів і тепловідбиваючих екранів. Якщо таке буде помічено, важливо з'ясувати причину. Можливо, це всього лише недбалість заводського збирача, можливо - наслідок ремонту після серйозного пошкодження при доставці, а може бути, ви замовляли дилера додаткову антикоробробку, і виконавець виявився людиною неохайним.

- VIN-код. Обов'язково потрібно перевірити авто за ВІН кодом при покупці. Це дасть змогу переконатися, що даний автомобіль випущений саме в тій країні, про яку заявляє менеджер автосалону. У багатьох марок через VIN-код можна також перевірити заводську комплектацію машини. Не забудьте звірити VIN у всіх місцях на кузові, а також - із записом у документах.

- Системи. Сядьте за кермо і перевірте, як працюють всі сервоприводи - склопідйомники, регулювання сидінь, керма, дзеркал. Не соромтеся зробити це багато разів, доводячи регулювання для крайніх положень. Протестуйте роботу мультимедіа, послухайте радіо, плеєр, випробуйте Bluetooth і інші «дрібниці», все без винятку - адже за них заплачено ваші гроші! Коли можна буде завести двигун, так само ретельно випробувати роботу кліматичної установки - обігрівача і кондиціонера.

- Двигун – ще один пункт, який потрібно перевірити при покупці нового автомобіля в автосалоні. Запустіть мотор і протестуйте його на різних оборотах. Робота повинна бути рівною, будь-яка зміна обертів повинна відбуватися нехай не миттєво, але без затримок і провалів. Прослухайте двигун, стоячи біля капота, звук також повинен бути рівним і однорідним, без шумів, що явно виділяються на загальному фоні. Запевнення, що «мотор обкатається і стукіт пройде!», не приймаються: таке твердження втратило актуальність близько століття тому.

- Документи. Разом з автомобілем покупець отримує пакет документів для реєстрації та отримання державних номерів, а також для забезпечення заводської гарантії. Про VIN-код ми говорили вище, також важливо перевірити правильність написання в паперах вашого імені і інших даних.

Купівля вживаного бу авто з пробігом в автосалоні (за системою трейд-ін) повинна також супроводжуватися подібним оглядом. До якого, однак, потрібно додати пошук типових «вікових» проблем: корозії, слідів серйозної деформації кузова, зносу різного роду шарнірів, рухливих деталей, оббивки і т.п.

Поради авто експерта при покупці авто в салоні

Крім стандартних рекомендацій, варто взяти до уваги поради при купівлі автомобіля в автосалоні з боку досвідченого покупця.

  • Не погоджуйтеся забирати автомобіль під вечір, заплануйте покупку на ранок - все дефекти кузова можна виявити тільки при природному освітленні. Крім того, важливо, щоб менеджер не підганяв вас при огляді в очікуванні закінчення робочого дня.
  • Не оформляйте ніяких документів, поки не оглянете підготовлений для вас екземпляр і не «затвердите» його до покупки.
  • Перевіряйте все, не соромтеся бути прискіпливим - в автомобіль вкладено багато ручної праці, а людям властиво помилятися, тобто не можна виключати брак і недоробки. Якщо ви щось пропустите і поїдете з салону, іноді важко буде довести, що це не ваша вина.
  • Слідкуйте за комплектністю: прикурювач, заглушки, заводський мануал у фірмовій папці, інструмент, буксирний гак. Пам'ятайте, що деякі моделі комплектуються додатковими аксесуарами, які легко забути у дилера - ліхтариком, парасолькою, сітками, другою полицею багажника.
  • Майте на увазі, що особливо багато «косяків» трапляється з допобладнанням, встановленим не на заводі, а в автосалоні: сигналізацією, склопідйомниками, ГБО, акустичною системою.

На завершення бажаємо вам успішно перевірити нову машину при покупці в салоні і її безпроблемної експлуатації в подальшому.

Популярні марки і моделі
VW

PassatGolfJettaGolfTouaregTiguanTouran

Ford

FiestaEdgeKugaFocusFocusFusionEscape

BMW

X1X3X53 series

Mazda

6CX-9CX-5

Suzuki

VitaraSx4

Kia

SportageSorentoNiro

Mitsubishi

ASXOutlanderPajero Sport

Renault

DusterCapturMeganeSanderoLogan

Peugeot

2083083008

Skoda

RapidOctaviaKodiaqKaroq

Mercedes-Benz

SGLACLA

Toyota

CorollaCamryRAV 4

.