СтатьиЗапах у салоні автомобіля — про що це свідчить і що робити

Запах у салоні автомобіля — про що це свідчить і що робити

10:00, сентября 11, 2020

Ми продовжуємо ділитися автолайфхаками від офіційного партнера Всеукраїнської рейтинг-акції "Автоексперт. Найкращий Автосервіс України 2020" AZMOL BP.

Cучасні автомобілі — це високотехнологічні моделі з комфортними салонами, хорошою шумоізоляцією, системою кондиціонування повітря, а в деяких випадках і з його іонізацією. Все це націлене на комфорт водія і пасажирів, а отже, і сторонніх запахів у салоні бути не повинно. Але що робити, якщо ви раптом вловили сторонній аромат? Спробуймо класифікувати ці запахи і розібратися, наскільки вони небезпечні.

Одразу уточнімо, що неприємні запахи можуть надходити просто з вулиці, і незважаючи на фільтри таки проникати в салон. Але вони мають швидко зникати, вивітрюватися, якщо тільки ви всю дорогу не їдете за “фурою”, що чадить, наприклад. Якщо ж запах стійкий і не проходить, то тоді це привід вжити заходів.

Запах бензину

Мабуть, найнебезпечніший і найтривожніший сигнал, і якщо запах не проходить через хвилину-дві, то необхідно якомога швидше знайти і усунути його причину. Вона може бути у витоку палива через паливопроводи або систему подачі палива в двигун. При цьому бензину не обов’язково текти рікою, для появи неприємного запаху достатньо буде і просто його невеликий протікання. Якщо при візуальному огляді помітити проблемне місце не вдається, то слід звернутися до професіоналів на СТО. Причому зволікати з цим не варто! Додамо також, що запах дизеля в салоні також потребує усунення, хіба що важке паливо не таке небезпечне.

Запах газу

Зараз велика частина бензинових легкових автомобілів в Україні переобладнана  на роботу на газі. Це обіцяє хорошу економію, адже газ дешевший за бензин у середньому вдвічі. Але незважаючи на те, чи заводське  ГБО в автомобілі, чи його було встановлено з часом, запаху газу в салоні не повинно бути. Якщо ж у салоні стійкий запах газу, то однозначно слід звернутися на спеціалізований сервіс. А щоб зайвий раз не ризикувати, доки будете туди їхати, то можна про всяк випадок переключитися на бензин.

Запах гару

Тут варіантів може бути кілька. Найнебезпечніший з них — проводка, що тліє. Супроводжуватися це буде не тільки запахом, а й димом, тому краще зупинитися в безпечному місці і подивитися, чи все гаразд з автомобілем. Якщо помітили дим із-під капота, у жодному разі не треба відкривати його! Отримавши більше кисню, загоряння може швидко поширитися. Краще попросити вийти пасажирів з машини, приготувати вогнегасник і (за можливості) велике щільне покривало. Накинувши його на капот, ви обмежите доступ кисню і, можливо, навіть самі впораєтеся з проблемою. Або ж зумієте протриматися до приїзду пожежників. Якщо все обійшлося, то все одно радимо звернутися до кваліфікованого електрика. До речі, дуже часто проблеми з проводкою виникають після встановлення (часто неякісної) будь-якого додаткового обладнання. Можливо, пошук причини краще почати саме з цього.

Також видавати неприємні запахи може зчеплення на автомобілях з механічною коробкою передач. Відбувається це через неправильне перемикання передач, а точніше роботу зі зчепленням самого водія. Довге відпускання педалі або утримування її не повністю віджатою легко може призвести до такого результату. Як правило, це трапляється з малодосвідченими водіями, але під час “роботи над помилками” неправильні навички легко виправляються. Але таке може статися і з більш досвідченими драйверами — наприклад, під час спроби визволити застряглий в снігу або багнюці автомобіль. Запах “паленого” зчеплення доволі їдкий і вивітрюється не одразу. Якщо ж ви перемикаєтеся правильно, але запах все одно є, це свідчить про те, що ресурс зчеплення вичерпаний і потребує заміни. Але тут, крім запаху, є й інші симптоми (втрата тяги, смикання на нижчих передачах, їх включення з хрускотом).

Можуть видавати неприємні запахи і гальма, але тут потрібні явні передумови. Тобто, для цього потрібно їхати дуже динамічно, з частими розгонами і гальмуваннями. В такому випадку може пахнути ще й паленої гумою. Втім, після такого драйву водій цього явно очікує. Якщо ж ви їдете як зазвичай, а запах є, то значить гальмівні колодки почали підклинювати. Тому що швидше ви звернетеся на сервіс, то краще, адже гальма, що заклинили, можуть знерухомити автомобіль.

Запах від витоку технічних рідин — охолоджувальної, гальмівної, рідини гідропідсилювача і моторної оливи. Потрапляючи на розігріті деталі двигуна, вони видаватимуть неприємні запахи, та й з точки зору пожежонебезпеки це ризиковано. Можливо, олива й не спалахне, потрапивши на випускний колектор або вихлопну трубу, але чи варто приміряти на себе роль “руйнівника міфів”? Гадаємо, відповідь очевидна.

Запах вогкості

Доволі неприємний запах, який може безпосередньо вплинути на здоров’я водія і пасажирів. Такі “аромати” свідчать про те, що десь в автомобілі (там, де цього бути не повинно) накопичується волога, що в свою чергу веде до появи там шкідливих мікроорганізмів (грибки, цвіль тощо), а крім того можуть послужити джерелом корозії. Першим під підозру потрапляє кондиціонер автомобіля, адже саме в ньому може накопичуватися зайва волога. Іноді проблема вирішується профілактичним чищенням (так чи інакше його необхідно робити раз на кілька років), але якщо проблема в дренажі системи кондиціонування, то це може потребувати серйознішого втручання.

Також вода може потрапляти в салон, якщо кузов автомобіля з якоїсь причини пропускає воду. Найчастіше така проблема непомітна одразу, і постійні протікання можуть призвести до скупчення води під покриттям підлоги автомобіля. Причиною такого протікання може бути поганий ущільнювач скла, дверей, а також проблеми із зовнішнім дренажем (грубо кажучи, відведення води від лобового скла вниз). Засмічуючись із роками сміттям, листям та іншим, він перестає нормально працювати, і тоді вода може потрапити в систему вентиляції.

Підсумок

Як бачимо, будь-який сторонній запах у салоні, що не вивітрюється якийсь час — це причина для занепокоєння і привід для звернення на СТО. Не варто намагатися позбутися від нього, відкриваючи вікна або розвішуючи ароматизатори по салону — не нехтуйте своєю безпекою!

Популярні марки і моделі
VW

PassatGolfJettaGolfTouaregTiguanTouran

Ford

FiestaEdgeKugaFocusFocusFusionEscape

BMW

X1X3X53 series

Mazda

6CX-9CX-5

Suzuki

VitaraSx4

Kia

SportageSorentoNiro

Mitsubishi

ASXOutlanderPajero Sport

Renault

DusterCapturMeganeSanderoLogan

Peugeot

2083083008

Skoda

RapidOctaviaKodiaqKaroq

Mercedes-Benz

SGLACLA

Toyota

CorollaCamryRAV 4

.