НовостиАвтобудинок майбутнього: концерн BASF представив концептуальний автомобіль VisionVenture на виставці K2019

Автобудинок майбутнього: концерн BASF представив концептуальний автомобіль VisionVenture на виставці K2019

15:00, октября 24, 2019

  • Інноваційні матеріали та розробки концерну BASF відкривають нові горизонти в галузі легких конструкцій, автономності, організації подорожей і дизайну
  • Завдяки більше ніж 20 видам високотехнологічних пластмас, уперше в світі стало доступним використання таких технологій, як автоматичний надувний висувний дах або легкі облицювальні матеріали у вигляді натурального каменю

Автофургон VisionVenture, створений спільно концерном BASF і компанією HYMER, відкриває нове уявлення про майбутнє автофургонної індустрії в найближчій перспективі. На основі конструкторського досвіду Центру розробок BASF був створений новий клас автофургонів, який став зразком у галузі легких конструкцій, автономності, організації подорожей і дизайну. Світова прем'єра автомобіля відбулася в кінці серпня на виставці «Caravan Salon» у Дюссельдорфі (Німеччина). Цього року концерн BASF представив свій автофургон VisionVenture на виставці K2019 у Дюссельдорфі з 16 по 23 жовтня.

«Наша продукція надає дизайнерам безпрецедентні нові засоби і функціональні можливості для роботи з VisionVenture», – заявляє Мартін Юнг, керівник бізнес-підрозділу Performance Materials (виробництво високоефективних матеріалів) концерну BASF. «Кінцевий результат демонструє повну компетенцію у сфері роботи з матеріалами – від розробки дизайну до готового продукту».

Під час створення автобудинку було використано понад 20 високотехнологічних видів пластмас, а також нова технологія фарбування концерну BASF. Всі ці технології вражають своїм величезним розмаїттям властивостей. Наприклад, BASF і HYMER використали різні інноваційні легкі матеріали, а також передові технології для внутрішньої і зовнішньої обробки, підвищуючи комфорт і одночасно роблячи автомобіль більш надійним і довговічним. Автофургон VisionVenture також задає нові стандарти в сфері дизайну, наприклад, поєднуючи в своїй конструкції пластик з такими натуральними матеріалами, як пенька і сланець. Сучасні рішення в галузі управління енергоспоживанням, теплоізоляції і електрообладнання, індивідуальний пакет засобів для захисту від шуму і вібрацій і понад 100 3D-друкованих компонентів доповнюють бачення сучасного туристичного транспорту.

«Компанія HYMER — це символ найвищої якості, інновацій і нових відкриттів. VisionVenture, розроблений у співпраці з BASF, ідеально відображає ці якості. Адже вже зараз ми зможемо надати нашим клієнтам абсолютно нове відчуття свободи», – заявляє Крістіан Бауер, керуючий директор компанії HYMER GmbH & Co.KG.

Автобудинок  майбутнього_BASF_інтер'єр 1.jpg

Зважений підхід

Автоматичний надувний висувний дах VisionVenture – перша в світі і одна з найбільш вражаючих особливостей автофургона. Він роздувається менш, ніж за 60 секунд, створюючи більше житлового простору, ніж будь-коли раніше. Покриття даху Elastollan® створює зовнішню стіну, яка захищає від води та вітру, і гарантує спокійний сон у нічний час при комфортній температурі. Подушки і матраци в салоні VisionVenture також залишаються завжди свіжими і прохолодними навіть в найжаркіший день. Причина цього – терморегулювальний ефект гелю, що розпилюється Elastocoat® C, який ефективно скріплюється з усіма матеріалами з поліуретану, а також може наноситися на різні поверхні матрацу, в різних місцях і різної товщини.

Використовувати натуральний камінь у дизайні інтер'єру раніше було неможливо. Але це скоро зміниться завдяки появі матеріалу Veneo Slate®, який був створений на основі компактного, не вспіненого поліуретанового покриття Elastocoat. Цей унікальний матеріал відрізняється виключно легким тонким покриттям із справжнього сланцю, і, при товщині всього в 1 міліметр, є компактним і гнучким. Поліуретанова піна Elastoflex® володіє схожими властивостями. Завдяки унікальному поєднанню натуральних матеріалів і пластика, з цього легкого матеріалу, в структурі якого використовуються конопляні волокна, виготовляються двері шаф і кухонні панелі. Як і Veneo Slate, він може застосовуватися для круглих і вигнутих поверхонь, усуваючи необхідність у використанні більш важких альтернатив, таких як деревина або ДСП.

Для реалізації понад 100 компонентів інтер'єру і екстер'єру автомобіля VisionVenture, включаючи накладки на колісну арку, деталі кузова, абажури, ручки, гачки і утримувачі планшетів, концерн BASF використав різні технології 3D друку. Будь то великі чи малі деталі, тверді або м'які, з вуглецевого волокна або прості, необроблені або пофарбовані, такий цифровий метод виробництва – швидке і економічно ефективне рішення для окремих компонентів і невеликих партій. Надруковані за допомогою 3D-друку колісні арки та інші складові, такі як зовнішні підвіконня і лоджії в VisionVenture захищені спеціальним поліуретановим напиленням Elastocoat C, яке забезпечує довготривалий захист від плям, подряпин і пошкоджень від ударів камінням.

Автономний, надійний і продуманий

Справжня свобода спирається на незалежність, яку VisionVenture забезпечує завдяки розумному використанню матеріалів, для управління теплоізоляцією та електроустаткуванням.

Автобудинок майбутнього_BASF_інтер'єр 2.jpg

Вперше концерн BASF об'єднав в конструкції VisionVenture два інноваційних високоефективних ізоляційних матеріали SLENTEX® і SLENTITE®. Цільнолистовий панельний матеріал SLENTITE використовується в холодильному обладнанні, дверних панелях, профілях віконних рам і підпільних покриттях. Він може бути легко вкорочений до потрібного розміру, а також володіє необхідною міцністю в умовах підвищеного навантаження. Високоефективні, надійні і компактні властивості SLENTEX забезпечують тепловий захист батареї, моторного відсіку, духовки і варильної панелі в VisionVenture. Високоефективний ізоляційний матеріал завдяки своїм негорючим властивостями дуже ефективний у попередженні поширення іскор і загоряння. І ще одна перевага: обидва матеріали не виявляють ознак зносу протягом усього терміну служби.

Напівароматичні високоефективні поліаміди BASF, відомі під торговою маркою Ultramid® Advanced, відрізняються особливою легкістю і міцністю. Ця група продуктів володіє винятковими пружними і міцними властивостями навіть за умов впливу високих температур. Поліаміди також зберігають свою механічну стабільність, завдяки чому ідеально підходять для використання в двигуні або моторному відсіку. Ultramid Advanced T1000 і Ultramid Advanced N додатково стійкі до гідролізу і тому є ідеальним вибором для систем трубопроводу в кухні і душових установках в VisionVenture.

Яскравий і виразний – всередині і зовні

Концепція VisionVenture чітко сформульована. Ключовим фактором комфорту автофургона є Haptex® – поліуретанова система імітації шкіри, яка використовується у всьому інтер'єрі. Цей матеріал приємний на дотик і доступний в різних кольорах і текстурах. Він також надзвичайно простий у догляді і не містить органічних розчинників. На стелі знаходяться два підвісних світильника з розсіювачами з напівпрозорого матеріалу Ultramid Vision. Світильники, розташовані в стелі, крім того, що направляють фокусований промінь світла на стіл, також служать в якості люстр, які висвітлюють весь інтер'єр. Матеріал Ultramid Vision стійкий до подряпин і особливо до впливу хімікатів.

Зовнішнє покриття автомобіля VisionVenture – щось зовсім інноваційне. В силу функціональних причин для запобігання перегріву в літній період автофургони зазвичай мають кремовий або білий колір. HYMER і BASF своїм фургоном VisionVenture сіро-зеленого кольору наочно демонструють, що в найближчому майбутньому можна буде вибирати варіант забарвлення за своїм смаком. В основі фарби лежить технологія терморегулювання Chromacool, яка доступна в широкому спектрі кольорів; Chromacool відображає інфрачервоні промені сонця, тим самим зменшуючи теплоутворення в кузові автомобіля. Завдяки такому пасивному терморегулюванню температура поверхні автомобіля знижується до 20°C, а внутрішня температура опускається на цілих 4°C. Для кондиціонування повітря потрібно менше енергії, що дозволяє знизити витрати палива або розширити можливості електромобілів.

Автобудинок майбутнього_BASF_інтер'єр 3.jpg

Максимум комфорту в дорозі і на відпочинку

Автофугон VisionVenture – ідеальне рішення для комфортного відпочинку. Повний пакет інноваційних компонентів від концерну BASF, створений дизайнерами та інженерами в абсолютно новому і дивовижному виконанні, гарантує це.

Матеріал Infinergy®, асоційований в першу чергу зі спортивним взуттям Energy Boost від компанії Adidas, вперше з'явиться в чорному кольорі в VisionVenture. Еластичний теплоізоляційний поліуретан (E-TPU) знижує точковий тиск на сходинки і раму ліжка, і при цьому надає їм естетичність. В якості з'єднувального елемента він утримує планки рейкової основи разом, що, завдяки високій еластичності матеріалу, забезпечує ідеальне, індивідуально регульоване положення основи матраца. Такий ефект зберігається і при постійному навантаженні; цей ефект називається «пружність по відскоку».

Для того щоб зробити подорож максимально комфортною, подушки і матраци, які використовуються в VisionVenture, володіють таким самим рівнем комфорту, як і ті, що ви маєте вдома. А ефект пам'яті, отриманий завдяки складу з еластичної піни CosyPUR®, забезпечує максимальне розслаблення. Поліуретановий матеріал має особливі властивості, які можна налаштувати, використовуючи морфологію клітин, від ультрам'якого до в'язкопружного стану. Крім того, цей матеріал здатний пропускати повітря і є «дихаючим», а також придатним для машинного прання, при цьому він зберігає свої властивості навіть після тривалого використання.

Разом із цим, щоб уникнути будь-яких компромісів щодо комфорту на відкритій дорозі, BASF і HYMER розробили для VisionVenture індивідуальний пакет NVH (шум, вібрація, жорсткість). Компактний, мікропористий поліуретан Cellasto® який використовується для зниження вібрацій і блокування шуму в салоні, приводі або шасі. Спеціально для подорожей по бездоріжжю розробники обладнали VisionVenture особливим рішенням Cellasto для зниження вібрацій і підтримки конструкції шасі, що поєднує безпеку руху з динамікою і комфортом.

Про концерн BASF

BASF створює хімію з метою сталого майбутнього. У своїй діяльності ми поєднуємо економічні успіхи з дбайливим ставленням до навколишнього середовища та соціальною відповідальністю. Співробітники Групи BASF, загальна кількість яких становить близько 122 тисяч осіб, роблять внесок в успішний розвиток бізнесу наших клієнтів у різних індустріях практично у всіх країнах світу. До структури нашого бізнесу входять шість основних сегментів: хімікати, матеріали, промислові рішення, технології для обробки поверхонь, харчування та догляд, рішення для сільського господарства. За підсумками 2018 року обсяг продажів BASF склав 63 млрд євро. Акції BASF торгуються на фондових біржах у Франкфурті (BAS) та у вигляді американської депозитарної розписки (BASFY) у США. Більш детальну інформацію про концерн BASF можна знайти на сайті: www.basf.com.

Популярные марки и модели
VW

PassatGolfJettaGolfTouaregTiguanTouran

Ford

FiestaEdgeKugaFocusFocusFusionEscape

BMW

X1X3X53 series

Mazda

6CX-9CX-5

Suzuki

VitaraSx4

Kia

SportageSorentoNiro

Mitsubishi

ASXOutlanderPajero Sport

Renault

DusterCapturMeganeSanderoLogan

Peugeot

2083083008

Skoda

RapidOctaviaKodiaqKaroq

Mercedes-Benz

SGLACLA

Toyota

CorollaCamryRAV 4

.
.