СтатьиАвтокилимки: особливості догляду та установки

Автокилимки: особливості догляду та установки

10:14, ноября 6, 2024

Автокилимки є незамінним атрибутом авто. Вони захищають салон від бруду, підкреслюють дизайн і створюють атмосферу затишності. При цьому, коли власники авто купують автокилимки в більшості випадків зважають лише на матеріал. Це дійсно правильно, адже від того, з чого виготовлені килимки, залежить їх практичність, стійкість до зносу і ціна. Проте важливо розуміти, що строк служби автокилимків залежить від правильності догляду, а їх зручність – від правильності установки. Розглянемо ці питання детальніше.

Основні різновиди автокилимків

Вони доступні на ринку у великому різноманітті. Вибрати можна килимки різні за вартістю та дизайном, але перш за все вони відрізняються за матеріалом. До найбільш розповсюджених різновидів відносяться:

  • гумові. Це «класика», яка доступна для всіх авто і часто входить в комплектацію з заводу. Серед переваг – доступність, довговічність, простота в догляді;
  • EVA. Це матеріал на основі піни – легкий та еластичний. Поверхня EVA-килимків рельєфна, оскільки полотно пористе. Виглядають такі моделі привабливо та стильно, але вимагають обережної та регулярної чистки;
  • текстильні (з автоковроліну). Теж один з найбільш розповсюджених варіантів, часто входить в базову заводську комплектацію. Бувають текстильні килимки водопроникні та водонепроникні. Загалом це не саме практичне рішення, оскільки такий матеріал дуже накопичує пил та пісок, вимагає більш ретельної чистки, швидше за інші зношується.

Проте в цілому, незалежно від практичності того чи іншого матеріалу, всі килимки вимагають догляду. Причому, він має бути правильним.

Догляд за автокилимками

Загалом, автомобільні килимки досить практичні і не потребують особливих умов. Але в залежності від матеріалу стійкість до факторів зовнішнього впливу може відрізнятися. Щоб забезпечити правильне відношення та продовжити строк служби автокилимків, варто знати кілька нюансів:

  1. Килимки з гуми досить вразливі до УФ. В авто вони від нього добре захищені, але якщо часто мити їх та залишати на довгий час на сонці, то поступово матеріал буде руйнуватися. Під дією УФ гума пересихає, починає тріскатися, килимки можуть з часом почати кришитися. Аби цього не сталося, після того, як їх помили, треба насухо витерти ганчіркою та покласти в салон.
  2. Більшість килимків чутливі до ацетону, гальмівної рідини на гліколевій основі. Тож не варто переливати такі рідини в салоні.
  3. Всі килимки, незалежно від матеріалу, періодично треба діставати, витрушувати і мити. Дрібні камінчики та пісок спрацьовують як абразив, пошкоджують поверхню матеріалу.

Також автокилимки не люблять гострих підборів. Тож на шпильках часто їздити в авто краще не треба. Тонкі гострі підбори діють, як шпильки, просто протикають матеріал, від чого килимок швидко зношується.

Крім догляду та особливостей поводження, варто також приділити увагу установці. Від цього залежить безпека та комфорт.

Що треба знати про установку автокилимків

Перше на що варто зважати – модель. Килимки треба точно підбирати від характеристики авто. Буває навіть, що при різній модифікації кузова, тюнингу параметри салону відрізняються у однієї і тієї самої моделі транспортного засобу. Через це килимки, які підходять до авто в базовій комплектації, можуть не дуже добре підходити до оновленої версії.

Нехтувати цим не треба. Бо непідходящий по параметрам килимок може стати причиною аварії причому іноді з жахливими наслідками, як це трапилося свого часу з компанією Тойота. Вони в 2009 році вимушені були відізвати з продажу майже 4 млн. автомобілей та понесли багатомілліардні збитки саме через килимки. Справа в тому, що їхня форма була недостатньо ергономічною відносно параметрів конкретних транспортних засобів. Важіль газу чіплявся за край килимка. Через це виникли 13 аварій і в них загинуло 5 чоловік. Загалом, було відізвано відразу 7 моделей Toyota та Lexus, і компанія витратила понесла шалені збитки на виплату компенсацій постраждалим та розробку нових килимків.

Варто зважати, що не всі автовиробники настільки чесні та переймаються якістю своїх килимків, тому від власників авто вимагається бути уважними і добре «приміряти» їх перед покупкою.

Популярные марки и модели
VW

PassatGolfJettaGolfTouaregTiguanTouran

Ford

FiestaEdgeKugaFocusFocusFusionEscape

BMW

X1X3X53 series

Mazda

6CX-9CX-5

Suzuki

VitaraSx4

Kia

SportageSorentoNiro

Mitsubishi

ASXOutlanderPajero Sport

Renault

DusterCapturMeganeSanderoLogan

Peugeot

2083083008

Skoda

RapidOctaviaKodiaqKaroq

Mercedes-Benz

SGLACLA

Toyota

CorollaCamryRAV 4

.