НовостиBosch навчить автомобіль контролювати стан водія

Bosch навчить автомобіль контролювати стан водія

15:00, января 24, 2020

Більше безпеки та комфорту завдяки штучному інтелекту

  • Система контролю стану водія на основі відеокамери виявляє втому та зниження концентрації водія, забезпечує допомогу при керуванні авто.
  • Гаральд Крегер: «Bosch використовує камери та штучний інтелект, щоб перетворити автомобіль на «рятувальника».
  • Bosch розробляє процеси взаємодії між штучним інтелектом і водієм при автономному водінні.
  • Протягом наступних 20 років нові технології безпеки на кшталт системи контролю стану водія можуть врятувати близько 25 000 життів у країнах Євросоюзу.

bosch_driver_monitoring_distractions1.jpg

Штутгарт, Німеччина. Сонливість, зниження концентрації водія, непристебнутий пасок безпеки – фактори, які підвищують ризик виникнення аварійних ситуацій на дорогах. З метою запобігання можливих нещасних випадків під час водіння планується інтегрувати в автомобілі датчики, які спостерігатимуть за салоном і контролюватимуть стан водія та пасажирів.

Компанія Bosch розробила нову систему контролю стану водія на основі камер і штучного інтелекту (ШІ).

«Якщо автомобіль буде «знати», що відбувається з водієм і пасажирами, водіння стане більш безпечним і комфортним», - коментує Гаральд Крегер, член правління Robert Bosch GmbH.

bosch_driver_monitoring_distractions2.jpg

Розроблена Bosch система може бути запущена у виробництво в 2022 році. До цього часу в планах Євросоюзу внести такі технології безпеки, як система попередження про зниження концентрації та засинання, до переліку стандартного оснащення для всіх нових автомобілів. За прогнозами Комісії ЄС, до 2038 року завдяки новим вимогам до оснащення автомобілів засобами активної безпеки, можна буде врятувати близько 25 000 життів, і запобігти не менше 140 000 важким травмам.

Засоби стеження за станом водія та пасажирів також стануть кроком до вирішення глобального завдання створення системи автоматизованого водіння. Якщо в процесі руху відбувається передача управління від автопілота водієві, система автоматичного водіння повинна впевнитися, що водій у цю мить не спить, не читає газету або не надсилає електронну пошту.

Розумна камера, що постійно стежить за станом водія

bosch_driver_monitoring_distractions3.jpg

Згідно міжнародних досліджень, причиною майже кожного десятого нещасного випадку є зниження концентрації або сонливість водія. Ці факти спонукали Bosch взятися за розробку системи контролю, яка розпізнає ознаки втоми водія, попереджає про небезпеку та надає допомогу в керуванні. Вбудована в кермо камера направлена ​​на обличчя водія, а програмне забезпечення розпізнає положення повік і реагує, якщо людина заплющує очі. Реакція передбачена й на той випадок, коли водій відволікся від дороги та повернув голову до пасажирів на передньому чи задньому сидінні. Завдяки ШІ система може попередити про небезпеку неуважного водія, порекомендувати зробити зупинку для відпочинку, а, в деяких випадках, може навіть знизити швидкість руху: це залежатиме від налаштувань, обраних автовиробником, і законодавчих вимог у частині правил дорожнього руху в регіоні.

«Камери та штучний інтелект дозволяють перетворити автомобіль на «рятувальника», - зазначає Гаральд Крегер. Під час створення системи контролю, інженери Bosch залучили інтелектуальні алгоритми обробки зображень і засоби машинного навчання, що дозволяють стежити за поведінкою водія. Щоб розпізнавати стан втоми та сонливості, систему навчають на прикладі реальних ситуацій і відео з різним положенням повік і частотою кліпання. На основі цих даних штучний інтелект робить висновки про ступінь втоми водія та видає відповідне попередження, а також підключає інші системи активної безпеки.

Системи попередження про те, що водій відволікся або має втомлений вигляд, відіграватимуть важливу роль у оснащенні автомобіля в майбутньому. Планується, що Європейська програма тестування нових автомобілів (NCAP) буде враховувати їх у рейтингу безпеки транспортних засобів з 2025 року. Отримана при моніторингу інформація обробляється тільки програмним забезпеченням, встановленим у самому автомобілі, не зберігається і не передається третім особам.

bosch_driver_occupant_monitoring2.jpg

Камера, що стежить за пасажирами

Розроблена Bosch система стежить не тільки за водієм, але й за пасажирами. Для цього камера, встановлена ​​над або під дзеркалом заднього виду, контролює весь салон. Система сповіщає про те, що пасажири задніх рядів не пристебнуті пасками безпеки, або ж сидять у потенційно небезпечному положенні. Система також не дозволить спрацювати подушці безпеки, якщо пасажирське сидіння зайняте дитячим кріслом.

Залишена в салоні автомобіля дитина — ще одна смертельно небезпечна ситуація. У Сполучених Штатах Америки в 2018 році загинуло більше 50 дітей (за даними KidsAndCars.org) у зачинених без нагляду в авто. Нова технологія від Bosch зможе розпізнавати й цю небезпеку та попереджати власника автомобіля, надсилаючи повідомлення на смартфон. У разі надзвичайної ситуації система буде самостійно звертатися до служби порятунку.

Камера для підвищення рівня комфорту

Нова технологія від Bosch робить водіння зручнішим. Камера спостереження дозволяє визначити, хто збирається сісти за кермо, та відрегулювати дзеркало заднього виду, положення сидіння, висоту кермового колеса й параметри інформаційно-розважальної системи відповідно індивідуальним уподобанням водія. Також камеру можна використовувати для управління налаштуваннями та програванням мультимедіа за допомогою жестів або погляду.

Контакт для преси:

Мар’яна Дробот

E-Mail: [email protected]

Тел.: +38 (063) 160 73 33

Bosch в Україні

Група компаній Bosch представлена на українському ринку з 1993 року і є найбільшим постачальником рішень для автомобільної промисловості і вторинного ринку запчастин, електроінструментів, систем безпеки, термотехніки, а також промислової і побутової техніки. Обіг Bosch у 2018 фінансовому році досяг 90 млн євро, збільшившись у порівнянні з 2017 фінансовим роком на 19%. Чисельність персоналу компанії складає 406 чоловік (за даними на 31 грудня 2018 р.). У Львівській області розташований завод із відновлення автомобільних стартерів. У Києві діє сервісний центр Bosch з обслуговування та ремонту електроінструментів. Для співробітників автосервісних майстерень відкрито перший навчальний центр Bosch. У 2012-2013 рр. у Львові, Одесі та Харкові на базі технічних вузів створені навчальні центри «Академії Bosch».

Bosch у світі

Група компаній Bosch є провідним світовим постачальником технологій і послуг. У компанії працює близько 410 000 співробітників по всьому світу (дані на 31 грудня

2018 р.) У 2018 році обіг компанії склав 78,5млрд євро. Діяльність Групи компаній Bosch ведеться по чотирьом бізнес-напрямкам: Рішення для мобільності, Промислові технології, Споживчі товари, Будівельні технології та Енергетика. Bosch, лідер в області Інтернету речей, пропонує інноваційні рішення для розумного будинку, розумного міста, автомобілів з Інтернет-підключенням і промисловості 4.0. Компанія використовує свій досвід і знання в сфері сенсорних технологій, програмного забезпечення та послуг, а також власний хмарний сервіс, щоб стати для клієнтів єдиним постачальником мережевих і багатопрофільних рішень. Стратегічною метою Групи компаній Bosch є створення інноваційних продуктів і послуг в сфері Інтернету речей для поліпшення рівня життя у всьому світі. Компанія Bosch підвищує якість життя завдяки розробці передових технологій з широким спектром можливостей і надихаючих рішень, розроблених для життя. До Групи компаній Bosch входять Robert Bosch GmbH і більше 460 дочірніх підприємств і регіональних компаній приблизно в 60 країнах. Разом з партнерами в сфері продажів і обслуговування, інженерами, виробничими майданчиками, а також розгалужену мережу продажів компанія Bosch представлена майже в кожній країні світу. Інноваційна сила компанії є основою її процвітання в майбутньому. У секторі наукових досліджень і розробок зайнято 68 700 Співробітників приблизно в 130 містах по всьому світу.

Додаткову інформацію можна отримати на сайтах: www.bosch.ua, www.bosch.com і www.bosch-press.comабо https://www.facebook.com/BoschUA/

Популярные марки и модели
VW

PassatGolfJettaGolfTouaregTiguanTouran

Ford

FiestaEdgeKugaFocusFocusFusionEscape

BMW

X1X3X53 series

Mazda

6CX-9CX-5

Suzuki

VitaraSx4

Kia

SportageSorentoNiro

Mitsubishi

ASXOutlanderPajero Sport

Renault

DusterCapturMeganeSanderoLogan

Peugeot

2083083008

Skoda

RapidOctaviaKodiaqKaroq

Mercedes-Benz

SGLACLA

Toyota

CorollaCamryRAV 4

.