СтатьиОгляд iPhone 15 Pro Max: Apple знову зробила це…

Огляд iPhone 15 Pro Max: Apple знову зробила це…

11:17, октября 5, 2023

Новий iPhone 15 Pro Max уособлює найкраще, що може виробити Apple. Він пропонує надзвичайно потужний чіпсет A17 Pro і телеоб’єктив із 5-кратним оптичним збільшенням. У той же час ціна нижча, ніж минулого року. Балачки після презентації змінилися шквалом чесних відгуків, і на рахунку iPhone 15 Pro і Pro Max вже є один-два незначних чохла. Однак будь-яка стаття і коментар підвищують попит і привабливість цих пристроїв, а не відлякують від можливої покупки або чогось подібного. І це зрозуміло — новий iPhone — це явище щороку. Тож давайте відкусимо це титанове яблуко та поговоримо про те, як Apple знову здивувала всіх цього року.

Купити iPhone 15 Pro Max в iLounge

oglyad-iphone.jpg

Упаковка

Те саме, але нове. Вузька і низька коробка для нового iPhone з схожістю телефону в натуральну величину вперше з'явилася кілька років тому, за словами виробника, менші коробки більш екологічні. Для Apple вони, безсумнівно, позитивно впливають на логістику, оскільки завдяки своїм розмірам на кораблі та літаки може поміститися більше коробок.

Однак справа не тільки в габаритах. Деякий час тому з торгової упаковки iPhone випали навушники, а в 2020 році ще й адаптер для зарядки. Ось так виглядають нинішні коробки: в них лише iPhone, SIM-затискач, інструкція, одна наклейка та кабель.

15-pro-max.jpg

Дизайн. У головній ролі Титан

Дизайн iPhone з 2019 року практично не змінився. Великий фотомодуль з трьома об'єктивами, матове скло ззаду, кутовий корпус. Тим не менш, Apple рік за роком представляє деякі міні-деталі новинки, які завжди радують. І я б сказав, що навіть цього року на корпусі iPhone їх більш ніж достатньо, хоча на перший погляд вони не помітні.

Apple змінила матеріал монолітного корпусу телефону. Якщо з 2017 року це була нержавіюча сталь, то цього року корпус виготовлено зі сплаву Titanium Grade 5. Цей матеріал характеризується високою стійкістю та абсолютною стійкістю до корозії. Зокрема, Apple пропонує iPhone 15 Pro (Max) у чотирьох кольорах із матовим покриттям. Ми протестували чорну та синю версії.

Що таке титан як матеріал? На додаток до розкішної риси, яку він поділяє з керамікою або сталлю, він дуже твердий і міцний. У той же час він має нижчу теплопровідність порівняно з нержавіючої сталлю. Він витримує падіння на тверду поверхню (перевірено мимоволі!) і ви точно не подряпаєте його цвяхом або більш твердим предметом. Але можна залишити підпис більш гострим предметом.

У цьому плані найкращим вибором виглядає варіант кольору натурального титану, на якому подряпини рами будуть найменше помітні. З іншого боку, чорні, які я тестував, або сині мого колеги мають лише кольоровий «PVD спрей», тому будь-які глибші борозенки тут будуть добре помітні. З іншого боку, наш головний редактор Jirka Hrma не є прихильником захисної упаковки. Він носить iPhone 15 Pro Max в кишені штанів, кладе його в купе в машині, і на його деталі ще немає жодної подряпини на титановому каркасі. Якщо з часом ситуація зміниться, ми додамо це до огляду.

Порівняно зі сталлю він також значно легший, нинішня вага становить 221 грам, що на 19 грамів менше, ніж минулого року. Повірте, це важливо - були сталеві айфони досить важкий, титановий наступник з майже на 10% меншою вагою поруч з ним відчувається як відкриття в руці. Крім того, він зберіг підвищену стійкість IP68, яка поширюється на весь модельний ряд цього року.

Дисплей з «розумним острівцем»

iphone-15-pro-max.jpg

Після трохи виснажливого розширеного розділу про дизайн ми можемо зробити невелику перерву та ознайомитися з дисплеями. Для порівняння за рік тут новин практично не було. Більший з пари флагманських iPhone все ще має діагональ 6,7 дюйма (менший все ще має діагональ 6,1 дюйма), ми все ще говоримо про OLED-панель із позначкою Super Retina XDR, і вона все ще пропонує роздільну здатність 2K+, тобто 1290 × 2796 пікселів.

Дисплей практично не змінився з минулого року

Вживана OLED-панель, безумовно, одна з найкращих серед смартфонів. З максимальною яскравістю 2000 ніт iPhone підтверджує, що ви можете комфортно використовувати його на вулиці під прямими сонячними променями. Також є підтримка HDR10 або Dolby Vision. Вся поверхня дисплея покрита саморобним склом під назвою Ceramic Shield.

Також збереглася висока частота оновлення до 120 Гц. Технологія ProMotion, як Apple називає швидку частоту, може динамічно працювати від 1 до 120 Гц, завдяки LTPO-регулюванню використовуваного дисплея. Також варто відзначити наявність вирізу Dynamic Island, який дебютував минулого року і як елемент жодним чином не змінився в порівнянні з минулим роком. Він все ще показує дані кількох вибраних програм, переважно рідних. Розробники не стали кардинально вдосконалювати цей гаджет протягом річного циклу попереднього iPhone, що дуже прикро.

Продуктивність і обладнання

Я б побоявся сказати, що продуктивність є однією з головних інновацій iPhone 15 Pro Max. На жаль, вони з ним асоціюються також певні суперечки, а також той факт, що це виконання не цілком у наших силах спробувати. Так як це?

Основним блоком живлення є 3-нм чіпсет A17 Pro, цілком можливо, найпотужніший чіпсет у мобільних телефонах і, безумовно, найпотужніший процесор в iPhone. Крім того, це перший в історії мобільний чіпсет, виготовлений за технологією 3 нм, що на практиці означає, що всередині 19 мільярдів транзисторів. Це майже на 20% більше, ніж минулорічний чіпсет A16 Bionic. Весь набір працює на базі 6-ядерного процесора з тактовою частотою до 3,78 ГГц, а також значно допомагає 6-ядерному графічному блоку.

Характеристики iPhone 15 Pro Max

Система, чіпсет і збірка

Операційна система: iOS 17, Чіпсет: Apple A17 Pro, 3 нм, шестиядерний, GPU: Apple GPU (6 ядер), RAM: 8 ГБ, внутрішня пам'ять: 128/256/512/1024 ГБ, пам'ять картка:
Розміри: 159,9 x 76,7 x 8,25 мм, вага: 221 г, підвищена стійкість: IP68
Дисплей, підключення та акумулятор

6,7", OLED, роздільна здатність: Super Retina, 1290 × 2796 пікселів
5G: , NFC: , Bluetooth: 5.3, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac/ax, GPS: , роз’єм: USB-C
Акумулятор: 4422 мАг, швидка зарядка: , бездротова зарядка:

Камери

Основна: 48 Мпікс, f/1,78, 24, 28 і 35 мм (1×, 1,2× і 1,5×), 1,22 мкм, подвійний піксель PDAF, OIS, друга: 12 Мпікс, телеоб’єктив, f/2,8, 120 мм, PDAF, OIS, 5-кратний оптичний зум, третій: 12 Мпікс, ширококутний, f/2.2, 13 мм, 120˚, PDAF, четвертий: сканер TOF 3D LiDAR, датчик глибини, камера для селфі: 12 Мпікс, f/1.9 , 23 мм + SL 3D (датчик глибини/біометричний), HDR, відео 4K

Обчислювальна потужність є абсурдно надмірною для нормального використання, не очікуйте подрібнення чи інших типових проблем, пов’язаних із нестачею потужності. Але є невелика проблема з перегрівом внутрішніх частин. Це велика проблема в Інтернеті та соціальних мережах, але насправді це не така вже й проблема. Принаймні я не помітив жодної надмірної температури під час свого тестування, навіть під час складної багатозадачності, не кажучи вже про тести. Однак може трапитися так, що максимальний рівень підсвічування дисплея раптово гасне при сильному навантаженні телефону. Apple вже вирішує проблему.

Інша ситуація з іграми, які Apple активно просуває з новим iPhone. Незабаром користувачі навіть зможуть грати в такі консольні назви, як Resident Evil Village, Assassin's Creed Mirage або Death Stranding. На жаль, на даний момент жодного з них немає, тому ми не маємо реальної можливості протестувати ні високу продуктивність для консольних ігор, ні графічну трасування променів, яка буде працювати на апаратному рівні завдяки чіпсету Apple A17 Pro.

iPhone 15 Pro Max — чудовий ігровий телефон

Під час гри в загальнодоступні ігри, такі як Call of Duty Mobile або Payday: Crime War, продуктивність, звичайно, достатня навіть на найвищих налаштуваннях графіки, і нагрів також нормальний (через годину гри спина плавиться до максимуму 40). -42 °C). Ймовірно, виробник вирішив проблему перегріву оновленням патча.

Оновлення від 14 жовтня 2023 р.: Apple щойно випустила нову версію iOS 17.0.3, яка вирішує проблему періодичного нагрівання.

Висока продуктивність також підкреслюється загальнопопулярними тестами. AnTuTu завжди коливався в районі 1,5 мільйона балів (найкраще 1 518 139 балів), також у Geekbench iPhone показав щедрі результати: 2 818 балів у Single-Core та 7 088 балів у Multi-Core. 3DMark Wild Life Extreme до 4122 балів, також порадував результат 5864 бали в тесті 3D Mark Solar Bay, який фокусується на трасуванні променів. Для порівняння, Nvidia RTX 4090 стабільно набирає близько 230 000 балів у цьому тесті.

Акумулятор і зарядка

iPhone 15 Pro Max має акумулятор ємністю 4441 мАг, що на 118 мАг більше, ніж у попередника iPhone 14 Pro Max. Але не чекайте значного покращення справжньої витривалості. На максимумі iPhone хитається десь нижче 2-денного ліміту, комфортна 1-денна витривалість більш поширена, навіть при більшому навантаженні.

Кабель USB-C для iPhone 15 Pro Max Джерело: Якуб Фішер
Ви повинні купити зарядний пристрій, ви отримаєте тільки кабель USB-C з красивою опліткою в комплекті
Налаштування телефону, особливо дисплей Always On або адаптивний екран, можуть по-різному впливати на витривалість

частота вації. Звичайно, є також режим енергозбереження, який автоматично активується, коли час роботи акумулятора падає до 20%. Ви можете вручну ввімкнути та вимкнути його в будь-який час із центру керування. Режим дещо знижує продуктивність, вимикає частоту оновлення, а також дисплей Always-On.

Відмінна iOS 17 на повну силу

Якщо ви думаєте, що iPhone 15 Pro Max майже не змінився з минулого року, то в iOS 17 відчутних, помітних змін ще менше. Під час тестування наразі у нас було доступне друге оновлення iOS 17.0.2, тому це має бути найстабільніша версія цьогорічної ітерації системи Apple. Що стосується підтримки, Apple прямо не згадує про це, але це приблизно 5 років з кожним новим iPhone.

Мені здається зайвим представляти iOS як таку. Усі знають iOS, раніше вона була протилежністю Android за своєю складністю та графічною концепцією, але сьогодні Android перейняв багато елементів. Графічно iOS дуже графічна, чітка, робить ставку на анімацію, і в цілому, з точки зору дизайну, це не відвертий мінімалізм, хоча деякі прості елементи дизайну роблять її ідеальною системою для невибагливих клієнтів.

Остання версія iOS 17 принесла кілька приємних новин. Наприклад, перероблений додаток Messages, FaceTime, новий тихий режим, який перетворює iPhone на розумний дисплей на зарядному пристрої, а також нові віджети, з якими ви можете взаємодіяти безпосередньо на робочому столі, не входячи в окремі програми, які вони представляють.

Камера: робота всіх видів

15-pro-max_5555.jpg

У верхній лівій частині задньої частини розташований виступаючий фотомодуль, який приховує три додаткові виступаючі лінзи, велике світлодіодне підсвічування та сканер 3D LiDAR. Окрім 12-мегапіксельної селфі-камери, яка не входить до основної лінійки, iPhone 15 Pro Max дійсно має «тільки» 3, а не 7 «лінз» на тильній стороні, як Apple намагалася представити нам під час презентації. .

Це ввічливо пояснив мій колега Jirka Hrma, який у своєму фототесті iPhone 15 Pro Max описав, як працюють різні фокусні відстані окремих датчиків. Основна камера на 48 МП має фокусну відстань 24 мм (1 ×), 28 мм (1,2 ×), 35 мм (1,5 ×) і 48 мм (2 ×), потім є ширококутна камера на 12 МП з фокусною відстанню 13 мм (0,5 ×) і, нарешті, 12 Мпікс. телеоб’єктив із фокусною відстанню 120 мм, що еквівалентно 5-кратному зуму без втрат.

Apple використовує фокусну відстань 24 мм для класичної фотографії, хоча цікаво, що 24 мм зазвичай не використовується настільки часто для класичної фотографії. Він занадто широкий, і зображення може бути дещо спотвореним. Однак пересічний користувач не буде з цим мати справу і буде «клацати» основні фотографії на 24 мм.

Я не вважаю фокусну відстань 28 мм надто привабливою та придатною для використання, точніше я не міг знайти для неї жодного значущого застосування під час тестування, за винятком, можливо, для вуличної фотографії. Навпаки, фокусна відстань 35 мм зараз досить популярна. Хоча він має розмір кінофільму, його також можна використовувати в репортажній фотографії. Шкода тільки, що 35 мм не можна використовувати для запису відео.
Основна камера Ferda Ant - всі види роботи. Він доступний як для «звичайної фотозйомки», так і для портретів (до того ж, з різними фокусними точками), а iPhone іноді використовує його сервіси для збільшення, тобто якщо визнає, що немає необхідності працювати з окремим телеоб’єктивом. Він також чудовий вночі, навіть більше, ніж торішня модель, але ви повинні розраховувати на довший затвор (до 3 секунд, якщо ви тримаєте телефон у руці, або до 10 секунд, якщо поставити на штатив). Загальна якість зображення чудова, як і динамічний діапазон. Передача кольорів точна, і я також ціную точне калібрування кольорів на всіх камерах.

Особливо того варті портрети, Apple підкоригувала все по максимуму від відблисків, доданого освітлення, деталей обличчя, до ефекту боке. Його, як прийнято, можна регулювати навіть після фото в Галереї. Але також варто згадати про нову функцію, а саме автоматичне визначення портретів (причому це не обов’язково лише люди, а й тварини чи предмети, що знаходяться поблизу). Завдяки цьому вам не потрібно переходити в портретний режим під час зйомки, камера з AI повинна сама розпізнати всю ситуацію і автоматично ввімкнути розмиття фону, або зберегти інформацію про глибину сцени в метаданих. Але...

Починаючи з iOS 17.0.2, ця функція не налагоджена ідеально. Постійно трапляється так, що він не впізнає цілком очевидні декорації, придатні для портретів (перед об’єктивом стоять один-два людини, це класичний портрет). Якщо це станеться, ефект боке більше не можна застосувати ad hoc. Флагманські пікселі справляються з цим краще. Вам цікаво, як легко розпізнати, що ваші «портретні» дані зберігаються під час фотографування в класичному режимі? На дисплеї з’явиться значок f.

Решта дві камери також залишили у мене дуже приємні відчуття. З одного боку, їх використання інтуїтивно зрозуміле (перемикання одним дотиком), а з іншого — вони працюють швидко та надійно. Ширококутна камера вирізняється різкістю, до якої ми не завжди звикли. Однак у порівнянні з конкурентами такого ж цінового рівня він не пропонує нічого зайвого. Однак макрозйомка чудова — якщо вам подобається такий тип фотографії, ви отримаєте належне задоволення, хоча він трохи програє в порівнянні з Samsung Galaxy S23 Ultra для такого типу фотографії.

Камера з телеоб’єктивом фокусується виключно на 5-кратному зумі, усе, що є нижчим, обробляється головним датчиком, обрізаючи фотографію 48,7 Мпікс. Рівень таких знімків цілком пристойний, правда, мені часом трохи не вистачало відсутності 3-кратного оптичного зуму. Гібридний 3-кратний зум непоганий, але оптика є оптика. Також варто відзначити портрети з 5-кратним збільшенням. Цей покращений телеоб’єктив – фактично головна новинка в камерах флагманських iPhone цього року, і для багатьох користувачів він стане однією з причин купити модель Max.

Я не втримався і спробував максимально можливе 25-кратне цифрове збільшення. Як і очікувалося, якість не дуже висока, але я б знайшов йому застосування. Селфі-камера, прихована в подовженій апертурі, також відмінно справляється зі своїм завданням. Хвалю не тільки якість портретів, але й оптичну стабілізацію зображення та можливість знімати відео в 4K 60 fps.

Підсумкова оцінка

Щоразу, коли новий iPhone з’являється на ринку, він привертає увагу, це один із найкращих телефонів. І я відчуваю, що Apple зробила це знову цього року. Він зміг переконати багатьох людей, що він найкращий. Найбільшою привабливістю цьогорічної моделі може бути USB-C, хоча очевидно, що багато клієнтів оновлюють лише тому, що їм більше не доведеться використовувати Lightning.

Для когось це може бути ціна, яка все ще дуже висока, але більш вигідна, ніж минулого року. Або комусь не подобається дизайн. Найпоширенішою критикою, мабуть, знову буде відсутність серйозних нововведень. Особисто я вважаю, що iPhone з цифрою 15 на шиї приносить багато нового, тому він такий же цікавий, як і торішня модель, яка принесла, наприклад, невідомий раніше виріз Dynamic Island.

У той же час, нинішнє покоління, можливо, буде останнім, яке запропонує «менший» 6,1-дюймовий iPhone 15 Pro на додаток до великого Pro Max. Ця базова модель має трохи збільшитися до 6,3" до наступного року, і ви напевно зрозумієте, що вона далеко не компактна. Тому добре думати, що одна з найбільших переваг iPhone може бути недоступною наступного року.

oglyad-iphone_6666.jpg



Плюси iPhone 15 Pro Max

  • титановий корпус і округлі вигини
  • знаменитий дисплей із вужчими рамками
  • топове залізо, чіпсет A17 Pro, підтримка консольних ігор
  • настроювана кнопка дії
  • чудові фотографії та відео, телеоб’єктив із 5-кратним збільшенням
  • нарешті з портом USB-C
  • до 5 років підтримки оновлень iOS
  • нижча ціна, ніж минулого року

Мінуси iPhone 15 Pro Max

  • погана торгова упаковка, повільніший кабель
  • на дисплеї відсутній зчитувач відбитків пальців
  • автоматичне визначення портрета не працює ідеально
  • повільніше заряджання
  • деякі обмеження iOS
  • більш помітні подряпини на рамі в білому, синьому та чорному варіантах
Популярные марки и модели
VW

PassatGolfJettaGolfTouaregTiguanTouran

Ford

FiestaEdgeKugaFocusFocusFusionEscape

BMW

X1X3X53 series

Mazda

6CX-9CX-5

Suzuki

VitaraSx4

Kia

SportageSorentoNiro

Mitsubishi

ASXOutlanderPajero Sport

Renault

DusterCapturMeganeSanderoLogan

Peugeot

2083083008

Skoda

RapidOctaviaKodiaqKaroq

Mercedes-Benz

SGLACLA

Toyota

CorollaCamryRAV 4

.