СтатьиПравила вибору б/в запчастин до автомобіля

Правила вибору б/в запчастин до автомобіля

8:08, мая 23, 2023

Не завжди є можливість оперативно придбати оригінальну нову запчастину на авто. Часто доводиться довго шукати або чекати на доставку при замовленні в інтернеті з офіційного ресурсу. З цих причин часто вигідніше придбати потрібну б/в деталь і ще й заощадити гроші.

При купівлі вживаних запчастин потрібно не потрапити на непорядного продавця, який може намагатися підсунути надто зношену або непридатну деталь. З цієї причини рекомендується скористатися порадами експертів і приділити максимум уваги при виборі комплектуючих та запчастин, що були у використанні.

Як вибирати б/в запчастини

При візуальному огляді на запчастинах не повинно бути:

  • потертостей, тріщин, сколів та інших складно усувних дефектів на оптиці;
  • механічних пошкоджень та корозії на частинах ходової.

Що стосується електроніки, термін служби різних стартерів, котушок запалювання тощо, у таких елементів, особливо в іномарках, досить великий. Якщо не виявлено видимих ​​пошкоджень, то вживані запчастини можна купувати не дивлячись. Особливо не варто турбуватися, якщо електроніка оригінальна, а не дешевший аналог.

Якщо йдеться про деталі двигуна, то вибір потрібно проводити особливо ретельно:

  • оглянути деталі зовні щодо видимих ​​ушкоджень;
  • провести фізичну перевірку запчастин та, бажано, працездатність на стенді;
  • переконатися у цілісності елементів;
  • отримати гарантії, що зношування деталі не перевищує 30%.

При виборі складових трансмісії фахівці рекомендують купувати КПП, роздавальну коробку, півосі та редуктори на великих розбірках, наприклад, у магазині X-team. У такому разі продавець надасть гарантію, накладну та рахунок-фактуру. Це необхідно для врегулювання спірних моментів, якщо виявиться, що деталь неробоча.

У більшості випадків перевірити працездатність складових трансмісії можливо лише після їх встановлення на автомобіль. За наявності документів не виникне проблем з поверненням деталі або заміни. Якщо купувати запчастини на дрібних розбірках, де не надають жодних документів, є ризик залишитися і без грошей, і без запчастини.

Не меншу увагу слід приділяти й при виборі кузовних елементів. Щоб не купити деталь, яка не підходить для заміни:

  • перевірте товщину металу, щоб вона не компенсувалася шпаклівкою, що часто зустрічається для маскування слідів зварювальних робіт;
  • переконайтеся, що на ЛФП (лако-фарбове покриття) немає сколів та інших пошкоджень, а сама запчастина була без ознак корозії;
  • огляньте герметик — його шар має бути акуратним та ледве помітним;
  • якщо запчастину рихтували, вона має ідеально підходити під потрібний роз'єм.

При пошуку вживаних запчастин краще відразу звузити коло. Наприклад, якщо необхідні деталі для японських авто, вибирайте сервіси розбірки Subaru, Nissan та інших марок.

Також можна знайти потрібні запчастини в інтернет-магазинах чи на різних дошках оголошень. Краще вибирати вживані запчастини в магазинах і сервісах, а розглядати питання купівлі з рук в останню чергу.

Популярные марки и модели
VW

PassatGolfJettaGolfTouaregTiguanTouran

Ford

FiestaEdgeKugaFocusFocusFusionEscape

BMW

X1X3X53 series

Mazda

6CX-9CX-5

Suzuki

VitaraSx4

Kia

SportageSorentoNiro

Mitsubishi

ASXOutlanderPajero Sport

Renault

DusterCapturMeganeSanderoLogan

Peugeot

2083083008

Skoda

RapidOctaviaKodiaqKaroq

Mercedes-Benz

SGLACLA

Toyota

CorollaCamryRAV 4

.