СтатьиСкладні часи — нестандартні рішення: як зробити ТО власноруч

Складні часи — нестандартні рішення: як зробити ТО власноруч

8:38, июня 14, 2022

На дворі війна, і це накладає купу обмежень на наше повсякденне життя і звичайні турботи. Грошей стає менше, багато бізнесів не працюють, а справу робити треба. Догляд за автомобілем одна з потреб, які не вдасться відкласти на кращі часи, бо авто не стане терпіти і зламається в найбільш незручний момент. Щоб не залишитися зненацька без коліс, обов’язково знайдіть час, щоб попіклуватися про автомобіль та вчасно виявити проблеми. Запчастини для їх усунення зараз можна купити на сайті avto.pro.

Чекліст самостійного технічного обслуговування

skladni-chasi-nestandartni-rishennya-yak-zrobiti-vlasnoruch_1.png

  1. Рідини і мастила: вас мають цікавити мастила у двигуні та АКПП, а також гальмівна рідина, рідина у гідропідсилювачі керма, антифриз. Потурбуйтесь про те, щоб рівень перерахованого був вищий за позначку мінімум, за необхідністю додайте відповідну рідину чи мастило. Також переконайтесь у відсутності протікань. Перевірте підкапотній простір та місце, де стояла машина, на наявність будь-яких слідів. Якщо сліди протікання виявлені, це значить, що треба звернуться до СТО, чи хоча б постійно доливати проблемну рідину чи мастило.
  2. Електрика: перевірте роботу усіх електричних приладів у авто. Найкраще для цього звернутися по допомогу до когось з друзів чи близьких. Попросить помічника сісти на водійське місце і по черзі вмикати та вимикати усі фари, стопи, ліхтарі та поворотники. А ви будете уважно спостерігати за їхньою роботою та зовнішнім виглядом.
  3. Ходова система. Треба перевірити шини на ушкодження та обробити герметиком у разі їх наявності. Також уважно огляньте гумові шарніри, якщо є надриви — тільки міняти. Також треба замінити амортизатори, що протікають, та гальмівні колодки, у яких залишилось замало фрикційного шару (менше, ніж 5 мм).
  4. Водійське обладнання. Кермо, педалі, селектори коробки передач та перемикачі електрики повинні працювати безшумно та рухатися плавно. У разі сумнівів варто замінити якусь деталь, ніж отримати проблеми з нею у дорозі.
  5. Розхідники. Замінить потрібне відповідно до вимог виробника вашого авто. При кожному ТО зазвичай змінюються повітряні фільтри і фільтри мастила. Фільтри палива на бензинових двигунах міняють тільки через 60-100 км пробігу, але з дизельним мотором це може бути частіше.

Провести звичайне ТО самостійно зовсім нескладно, в чому ви швидко упевнитесь. Але на це треба витрачати час, включаючи замовлення та купівлю необхідного. Крім того, професіонали під час ТО можуть помітити набагато більше та упередити якусь проблему до того, як вона заявить про себе. Якщо у вашому регіоні автосервіси працюють, а в кишені є трохи зайвих грошей, пропонуємо підтримати економіку та допомогти бізнесу. Але якщо з чимось є складнощі — ви знаєте, що робити.

Популярные марки и модели
VW

PassatGolfJettaGolfTouaregTiguanTouran

Ford

FiestaEdgeKugaFocusFocusFusionEscape

BMW

X1X3X53 series

Mazda

6CX-9CX-5

Suzuki

VitaraSx4

Kia

SportageSorentoNiro

Mitsubishi

ASXOutlanderPajero Sport

Renault

DusterCapturMeganeSanderoLogan

Peugeot

2083083008

Skoda

RapidOctaviaKodiaqKaroq

Mercedes-Benz

SGLACLA

Toyota

CorollaCamryRAV 4

.