ОбзорыТОП 10 літніх шин 2024: бюджетні варіанти

ТОП 10 літніх шин 2024: бюджетні варіанти

8:35, апреля 1, 2024

Недорогі шини аж ніяк не є моделями з поганими характеристиками чи, скажімо, геть неякісним продуктом. Зазвичай це цілком адекватні покришки для повсякденної стриманої їзди. Вибір у сегменті бюджетних шин для літа в Україні чималенький, тож “Автоцентр” пропонує огляд найцікавіших моделей сезону-2024.

Що мається на увазі, коли говорять про шину економ-класу? Якщо  облишити питання ціни, то ми побачимо, що йдеться про недорогі моделі гуми, які, проте, як і більш дорогі, дають змогу експлуатувати автомобіль у звичайних середньостатистичних режимах. Але у порівнянні з дорожчими колесами, бюджетні шини не так добре чіпляються за дорогу. Відповідно, у взутої в них машини буде довший гальмівний шлях, вона раніше почне ковзатись на мокрому асфальті і скоріше “спливе” на шарі води в сильний дощ.

Але!  Зазначені недоліки даватимуться взнаки насамперед в екстремальних ситуаціях. При тому при звичайній зваженій їзді відмінності будуть появлятись хіба що в плані комфорту – бюджетні покришки здаватимуться більш жорсткими і шумними, аніж преміальні. Проте, при порівнянні комфортності з окремими моделями середньої категорії “бюджетники” часто будуть нарівні.

А щодо ціни можна сказати, що вона нижча через те, що шини початкового рівня виробляються в небагатих країнах з низькими виробничими витратами. Та ще й випускаються з використанням не найновіших матеріалів та за технологіями, які давно себе окупили на моделях преміальних марок материнського концерну.

Одне слово, водій за кермом авто з бюджетними шинами просто повинен знати, що він не доплатив за статусний бренд, але має абсолютно працездатні шини. Які хоча не відрізняються зразковими характеристиками, але демонструють цілком адекватну поведінку на дорозі.

Tigar Touring

Tigar Touring.jpg

Добре відомий в Україні сербський шинний виробник працює під крилом всесвітнього “авторитету” – глобального концерну Michelin. Відповідно, літня шина Tigar Touring проектувалася за участю “мішленівських” конструкторів. Модель адресована насамперед машинам невеликих класів, її творці працювали над скороченням гальмівного шляху та покращили цей показник на 7%. Суттєвий для бюджетного класу параметр – економія пального завдяки зниження опору коченню, і в цієї шини його поліпшили на 16% проти моделі-попередниці. І ще одне досягнення авторів – продовжений пробіг покришки моделі Touring. До України ця гума постачається безпосередньо з Сербії.

купити_Tigar Touring.jpg

Tigar High Performance

Tigar High Performance.jpg

Ще одна модель сербсько-мішленівського виробника відрізняється більш високою продуктивністю. Дає машині більш впевнену поведінку на мокрому і сухому покритті, підвищену легкість кочення, тривалий ресурс. Модель High Performance має асиметричний протекторний малюнок з розподілом функцій між зовнішню та внутрішньою частинами, і таке рішення врівноважує баланс характеристик за сухої та дощової погоди. Шина тримає авто під час здійснення різких маневрів, зокрема, має покращені характеристики при екстреному гальмуванні та динамічному прискоренні. З іншого боку, Tigar High Performance може похвалитись  курсовою стійкістю на високих швидкостях і точним реагуванням машини на повороти керма. До України ця шина постачається також з сербського заводу.

купити_Tigar High Performance.jpg

Fulda Ecocontrol

Fulda Ecocontrol.jpg

Так, цю модель відносять до бюджетної групи, але якщо так, то вона має підстави вважатись одним з лідерів свого сегменту. До її створення та випуску має відношення виробник з всесвітнім ім’ям – концерн Goodyear, тож вона має непогані характеристики. Зокрема, за показником довговічності шини лінійки EcoControl показують приклад багатьом з конкурентів, у тому числі і більш іменитих. Пояснюється це застосуванням німецьких технологій в усіх складових шини – компаунді, схемі каркасу, особливостях протектора. На український ринок Fulda EcoControl постачається з заводів у Польщі, Словенії, Франції та Німеччини.

купити_Fulda Ecocontrol.jpg

Nexen Nblue HD Plus

Nexen Nblue HD Plus.jpg

Ця корейська шина вже має добру славу серед бувалих українських водіїв. Характерний асиметричний протектор відповідає за характеристики в різних умовах. Таким чином, модель забезпечує стабільність на курсі при швидкісному прямолінійному русі, чітке керування при енергійних маневрах і негайний відгук на гальмівну педаль. Заявляється, що шина має високу стійкість до пошкоджень на нерівностях, а крім того, тест-пілоти відносять цю модель до м’яких та комфортних на ходу. До українських інтернет-магазинів модель Nexen Nblue HD Plus постачається з заводів, розташованих в Чехії та Кореї.

купити_Nexen Nblue HD Plus.jpg

Kleber Dynaxer HP

Kleber Dynaxer HP.jpg

Знов модель від концерну Michelin, цього разу – її дочінього бренду Kleber. Її лінійка Dynaxer HP відома в Україні вже в кількох поколіннях. Попри належність до стартового цінового сегменту вона створювалася з оглядом на відносно швидкісну їзду і має відповідні “налаштування” щодо керованості. З іншого боку, покришки цієї моделі взяли кращих моделей Michelin їхню характерну м’якість і комфортність ходу. В цілому серія Dynaxer відноситься до топових в асортименті бренда, тож від генерації до генерації модель неухильно покращує показники керованості та гальмування. Причому, як вже зрозуміло, при збереженні доступних цін. Виробляється шина Kleber Dynaxer HP для українського ринку в  Індонезії.

купити_ Kleber Dynaxer HP.jpg

Kleber Dynaxer SUV

Kleber Dynaxer SUV.jpg

Суто кросоверна літня шина з підсиленими боковинами, конструктори вживали додаткових заходів для збереження чіткої керованості високих і масивних авто, якими зазвичай є кросовери. Шина має збільшений ресурс, і що цікаво, деякі знавці відзначають низьку шумність при її коченні по асфальту – при тому що на цьому параметрі нечасто акцентуються виробники доступної гуми. Важливо, що шина вийшла відносно легкою, а це так само позитивно відбивається на комфорності руху, в першу чергу при проїзді вибоїн. На український ринок надходять покришки Kleber Dynaxer SUV, вироблені в  Індонезії.

купити_Kleber Dynaxer SUV.jpg

Tigar Summer SUV

Tigar Summer SUV.jpg

Недорога літня шина для кросоверів має грубу нарізку протектора, що робить її універсальною в сенсі дорожніх умов. Та й відомий досвідченим водіям індекс M+S підтверджує, що ця покришка додає автомобілю трохи впевненості на брудній дорозі (і в снігу, до речі, теж). Ні, вона не перетворить кросовер на позашляховик, але на пікнік чи віддалену дачу буде можна виїздити сміливо. Посилена боковина робить Tigar Summer SUV стійкішою до жорстких ударів на вибоїнах, і цікаво, що при тому тести підтвердили непогану комфортність цієї гуми: вона добре заглушає вібрації та шум грубого асфальту. До України ця гума постачається безпосередньо з “мішленівського” заводу в Сербії.

купити_Tigar Summer SUV.jpg

Fulda SportControl 2

Fulda SportControl 2.jpg

Дещо парадоксальна шина: при своїй невисокій ціні вона має реально спортивний ухил. Свого часу модель Fulda SportControl 2 мала честь потрапити на незалежні тестування у групі шин для активної їзди – і в більшості випробувань впевнено трималась в середині або на початку рейтинга, поступаючись лише двом-трьом-чотирьом преміальним моделям. В тесті на стійкість до аквапланування при русі по прямій модель взагалі виявилася найкращою. А в тестах з економічності і на поперечні зчіпні властивості на мокрому асфальті SportControl 2 виявилася другою. Для українських споживачів шина Fulda SportControl 2 виготовляється в Польщі.

купити_Fulda SportControl 2.jpg

Tigar UHP

Tigar UHP.jpg

Типова бюджетна шина для літа, чесна і надійна, без особливих амбіцій на рекордні результати. Проте, під час незалежних тестувань досвідчені експерти відзначали рідкісну економічність Tigar UHP, хоча це і дивно для моделі, яку виробник наділив ім’ям з натяком на спортивний характер (UHP зазичай розшифровують як Ultra High Performance – надвисока продуктивність). Як уже згадувалось, на вітчизняний ринок шини марки Tigar завозяться з заводу Michelin в Сербії.

КУПИТИ Tigar UHP.jpg

Sava Intensa HP

Sava Intensa HP.jpg

Літня шина з Словенії, яка випускається в рамках всесвітнього концерну Goodyear. Бренд давно відомий у Європі як зразок раціональності і практичності, а лінійка Intensa – найбільш типовий його представник. Свого часу конструктори подбали, щоб дати цій шині підвищений ресурс, а в плані поведінки на дорозі – чітку керованість та високі гальмівні властивості, у тому числі і на мокрій дорозі. Крім виваженого складу гумової суміші на цей результат працює протектор з великою площею контакту з дорогою і великою кількістю граней. Покришки Sava виготовляються на кількох європейських заводах Goodyear, звідки і постачаються до України.

КУПИТИ Sava Intensa HP.jpg

Насамкінець, певно, варто ще раз нагадати, що бюджетні шини при всіх їхніх збалансованих якостях і чесній ціні мають одне обмеження – вони призначені для звичайної повсякденної їзди і не люблять екстремальних режимів. А щоб не вийшло так, що ви зекономили на безпеці, купуйте ваші бюджетні шини там, де не буде ризику натрапити на геть неадекватний продукт – тобто звертайтесь до авторитетних інтернет-магазинів та інших перевірених точок продажу, які дорожать своїм ім’ям.

Популярные марки и модели
VW

PassatGolfJettaGolfTouaregTiguanTouran

Ford

FiestaEdgeKugaFocusFocusFusionEscape

BMW

X1X3X53 series

Mazda

6CX-9CX-5

Suzuki

VitaraSx4

Kia

SportageSorentoNiro

Mitsubishi

ASXOutlanderPajero Sport

Renault

DusterCapturMeganeSanderoLogan

Peugeot

2083083008

Skoda

RapidOctaviaKodiaqKaroq

Mercedes-Benz

SGLACLA

Toyota

CorollaCamryRAV 4

.
.