ОбзорыТОП-10 літніх шин: нові моделі від дорогих брендів та гідна заміна для них

ТОП-10 літніх шин: нові моделі від дорогих брендів та гідна заміна для них

9:48, марта 27, 2024

Найдорожчі шини варто було б купувати всім, адже від них напряму залежить безпека наших поїздок. Між тим, навіть маючи необхідну суму, обрати те, що буде найкращим саме для вас, доволі непросто: пропозиція велика, а кожна модель має певні особливості. “Автоцентр” допоможе розібратися з топовими новинками шин сезону літо-2024 та з деякими моделями, яку можна обрати їм на заміну.

Почати треба з того, що преміальні шини не даремно коштують так дорого – вони справді є втіленням найсучасніших технологій. Важливий момент, який відрізняє будь-яку топову модель від, скажімо, добротної моделі середнього цінового сегменту – дорога шина максимально хороша за всіма характеристиками: гальмування на мокрій та сухій дорозі, керованість у всьому діапазоні швидкостей, комфортність кочення, плавність ходу, стійкість до аквапланування, витривалість на шляхах з грубими дефектами покриття.

Насправді створити шину, яка буде найкращою лише за одним-двома показниками, не так вже важко – але вищий пілотаж конструкторів-шинників і технологів полягає у тому, щоб узгодити всі взаємовиключні параметри. Така вже особливість цього автокомпонента, що виконати одночасно всі вимоги до нього дуже непросто. Наприклад, шина з ідеальною керованістю на сухому асфальті не буде такою ж на мокрій дорозі, і щоб досягти успіху в обох характеристиках, потрібно застосовувати високоякісну гумову суміш і ретельно прорахований малюнок протектора. Те саме можна сказати і про інші параметри, актуальні для сучасних покришок.

Таким чином, на шинах з досконалим комплексом усіх характеристик водій почувається впевненим завжди, а не тільки за певних погодних чи дорожніх умов – і це перше, чому, власне, досвідчені автовласники і обирають саме преміальні моделі.

Крім того, є клас автомобілів, для яких доцільно купувати саме шини з топових лінійок. Це або потужні машини зі спортивним характером, або багато укомплектовані авто з великою кількістю допоміжних електронних систем. Дешева гума на такій автівці теж працюватиме, але не всі можливості машини будуть реалізовані – наприклад, через те, що електронні помічники типу системи стабілізації ESP чи антипробуксовочної ASR не працюватимуть ефективно з причини передчасного прослизання протектора.

Continental SportContact 7

Continental SportContact 7.jpg

Модель з числа тих, які прийнято називати високопродуктивними – немає великосерійного автомобіля, до можливостей якого вона б не дотягувалась. Всі характеристики моделі на високому рівні, в першу чергу – з оглядом на швидкісну їзду, незалежно від погодних умов. Особливо варто відзначити високий індекс протистояння акваплануванню, а геть ексклюзивна “фішка” даної моделі – шумопоглинаючі елементи з пінополіуретану на внутрішній поверхні протектора. Вони покликані знижувати шум кочення колеса, мінусуючи в салоні аж 9 дБ. Друга нечаста навіть в наш час особливість – спеціальний полімерний шар із зворотного боку протектора: при проколі завдяки ньому отвір автоматично герметизується. Так сталося, що модель бере лише 1-і місця у всіх тестах, переважаючи конкурентів майже в усіх дисциплінах у будь якому типорозмірі. Незалежні журнали, де гума отримала перші місця: Gute-Fahrt, Automotorsport, Autozeitung, SportAuto, Autobild та Tyre Reviews. В Україні продаються шини Continental SportContact 7, доставлені з заводів концерну в Чехії, Словаччини, Німеччини, Франції та Португалії.

Купити Continental SportContact 7.png

Bridgestone Turanza 6

Bridgestone Turanza 6.jpg

Одна з найсвіжіших новинок на українському ринку. Має високі показники на сухій та мокрій дорозі, відрізняється ефективним гальмуванням та керованістю. Але дійсно видатні характеристики модель Bridgestone Turanza 6 показала у випробуваннях на зносостійкість та опір руху. Нарешті, шина не тільки “слухняна” та економічна, а й комфортна – вона не створює зайвих шумів в салоні. Шина випускається в Японії, Америці та Європі, причому до нас її імпортують з однієї з європейських фабрик.

Купити Bridgestone Turanza7.png

Hankook Ventus Prime 4 K135

Hankook Ventus Prime 4 K135.jpg

Певно, одна з найбільш народних моделей у верхньому сегменті. Має високі показники при швидкому русі у вологу погоду: вони стійкі до аквапланування і добре тримають машину на дорозі при енергійному маневруванні. Звісно, на сухому асфальті теж все гаразд. Покришка відрізняється низьким рівнем шумів, що важливо для автомобілів масових моделей. Окремо експерти відзначають високу зносостійкість Hankook Ventus Prime 4 K135. На український ринок дана модель надходить з угорського заводу корейської компанії.

Купити Hankook ventus prime.png

Toyo Proxes Sport 2

Toyo Proxes Sport 2.jpg

Японські шинники знають, як робити гарні швидкісні шини. Ця геть свіжа модель здатна передавати великий обертовий момент в різних ситуаціях. Тобто вона адресується в першу чергу потужним автомобілям зі спортивним характером. З ними машина точно керується, у тому числі і на мокрому асфальті, тест-пілоти схвально відгукуються про Toyo Proxes Sport 2 після проїздів звивистими дорогами, зокрема, у дощову погоду. Особлива заслуга в цьому гумової суміші, з якої вулканізують протектор цієї моделі, а “плескуватий” профіль шини збільшує пляму контакту протектора з дорогою. Що, власне, покращує її зчіпні якості. В Україні продаються шини Proxes Sport 2 японського виробництва.

Купити Toyo Proxes Sport.png

Sailun Atrezzo ZSR 2

Sailun Atrezzo ZSR 2.jpg

Швидкісна літня модель від одного з найбільшого китайських виробників шин. В Україні ця марка мало відома, але вона вже відзначалася з позитивного боку закордонними випробувачами. Щодо моделі Sailun Atrezzo ZSR другого покоління, відзначається високий індекс зчеплення колеса з мокрим асфальтом. Крім того, моделі ставлять у заслугу високу зносостійкість (тобто довгий термін служби) і низький опір коченню. Оскільки бренд китайський, то й не дивно, що модель Atrezzo ZSR 2 до України завозять безпосередньо з Китаю.

Купити Sailun Atrezzo.png

Шини середнього сегменту

На жаль, не в кожного з нас є можливість купувати шини з вищих модельних лінійок, і в такому випадку автомобіліст звертає увагу на більш доступні вироби. Що цілком припустимо, адже їздити безпечно і з комфортом можна і на масових покришках. Тим більше, якщо це будуть свіжі продукти від авторитетних шинних компаній.

Debica Presto

Debica Presto.jpg

Доступна шина з доброю репутацією була оновлена буквально цього, 2024-го року, і це буде її перший дорожній сезон. Оновлена версія використовує найкращі риси першої генерації моделі, в першу чергу надійне зчеплення  з мокрим дорожнім покриттям, зокрема, при гальмуванні. Також модель відзначається як така, що сприяє економії пального завдяки низькому опору коченню, а ще її позиціонують як довговічну – при тому що призначається вона крім іншого і для масивних автомобілів, зокрема великих кросоверів. Польська марка, природньо, постачає свої шини у нашу країну безпосередньо з своїх материнських заводів.

Купити Debica Presto.png

Firestone Roadhawk 2

Firestone Roadhawk 2.jpg

Ще одна цілком “народна” модель випускається дочірнім підприємством відомого японського виробника Bridgestone. Завдяки особливостям малюнка протектора шина (копія Bridgestone Turanza T005) має поліпшені характеристики при роботі на мокрих покриттях і в плані зносостійкості. Для доступного сегменту важливо, що в Roadhawk 2 зміцнена конструкцію для кращої стійкості при бокових ударах, також вжито заходів для кращого протистояння порізам та проколам. До українських споживачів Firestone Roadhawk 2 привозять з заводів Bridgestone у чотирьох європейських країнах.

Купити Firestone Roadhawk2.png

Шини для електромобілів

Транспорт з електроприводом багато в чому особливий, тому не дивно, що і такий важливий компонент як шини їм рекомендується спеціальний. На те є кілька причин, в першу чергу більша маса у порівнянні з машинами з двигуном внутрішнього згоряння. По-друге, оскільки електромобілі все ще мають проблеми з тривалістю поїздок від підзарядки до підзарядки, їм край бажаний якомога менший опір руху при коченні по дорозі. І нарешті – дещо несподіваний аспект: багато які навіть сімейні електромобілі мають високий обертовий момент при старті з місця. А значить, їм потрібні особливі шини з боковинами мало не з спортивними характеристиками міцності, а ще – більш стійкий до зношення протектор.

Lassa Revola

Lassa Revola.jpg

Одна з новинок сезону-2024, що спеціально створена для електромобілів, про що говорить і маркування на боковині. Турецький виробник працює у співтоваристві з компанією Bridgestone, тож не дивно, що протектор майже повністю повторює японську модель Bridgestone Turanza T005. В цілому нова шина у порівнянні з попередніми аналогами бренду поліпшена за усіма основними параметрами, зокрема, щодо ефективності гальмування на сухих і мокрих покриттях, стійкості до аквапланування і ресурсу. Всі шини моделі Lassa Revola, які продаються в Україні, виготовлені в Туреччині.

Купити Lassa Revola.png

Hankook iON evo SUV IK01A

Hankook iON evo SUV IK01A.jpg

Модель, адресована електромобілям, заявлена як всесезонна. Виробник пишається тим, що зміг створити електромобільну шину з високими показниками з усіх найважливіших параметрів. Тест-пілоти одного з авторитетних європейських видань особливо відзначили саме високі характеристики гальмування на мокрій дорозі та низький опір коченню. Виробником окремо наголошується, що шина “тиха”, і це відразу помітять власники машин на електроприводі, які як правило вельми комфортні в акустичному плані. До найбільших українських інтернет-магазинів електромобільна шина Hankook iON evo SUV IK01A постачається з Угорщини.

Купити Hankook iON.png

Легковантажні шини

У шин для легкого комерційного транспорту – свої особливості. Найчастіше їм не потрібен високий швидкісний індекс, але головне, що вони розраховані на велике навантаження. Такі колеса намагаються робити придатними для безпечного руху у складних умовах, адже маршрути комерційного транспорту  мають свою специфіку. Також на першому плані для споживача – фізична міцність його коліс і довгий термін служби.

Lassa Transway 3

Lassa Transway 3.jpg

Ця шина призначена для мікроавтобусів і легких вантажних автомобілях. Її характеристики забезпечують високу курсову стійкість і високі зчіпні якості для реалізації тягових властивостей вантажних машин. Компанія-виготовлювач наголошує на суворому контролі якості під час виробництва. Також конструкторами було вжито заходів з підвищення стійкості протектора та каркасу до зношування. Міцність поверхневих шарів достатня, аби власник не хвилювався щодо можливих розривів, проколів чи порізів. Показово, що автори цієї моделі змогли забезпечити їй високий клас акустичного комфорту: попри те, що це суто легковантажна модель, вона має достатньо низький рівень зовнішнього шуму. Lassa Transway 3 – шина турецька, тож природньо, що до України всі партії привозять саме з Туреччини.

Купити Lassa Transway.png

Щоб ваш вибір був безпомилковим, треба спиратись на достеменні дані щодо характеристики шин. З одного боку, можна великою мірою довіряти офіційним повідомленням шанованих шинних компаній. А з іншого, треба шукати незалежні порівняльні огляди та тести, де в однакових випробуваннях експерти зводять різні моделі одного цінового і технічного класу. При цьому зважте на те, що реальні тестування мають проводитись в першу чергу інструментальними методами – на полігонах, з використанням вимірювальних приладів і комп’ютерної техніки. На відміну від ”авторитетної” думки такого собі пересічного автомобіліста, який може й має великий досвід експлуатації тієї чи іншої гуми, але ніколи не мав можливості порівняти її в однакових умовах з іншими моделями. Одне слово – довіряйте професіоналам, особливо в тих випадках, коли йдеться про безпеку руху.

Популярные марки и модели
VW

PassatGolfJettaGolfTouaregTiguanTouran

Ford

FiestaEdgeKugaFocusFocusFusionEscape

BMW

X1X3X53 series

Mazda

6CX-9CX-5

Suzuki

VitaraSx4

Kia

SportageSorentoNiro

Mitsubishi

ASXOutlanderPajero Sport

Renault

DusterCapturMeganeSanderoLogan

Peugeot

2083083008

Skoda

RapidOctaviaKodiaqKaroq

Mercedes-Benz

SGLACLA

Toyota

CorollaCamryRAV 4

.