ОбзорыТОП 10 літніх шин: сегмент ціна-якість

ТОП 10 літніх шин: сегмент ціна-якість

14:06, апреля 5, 2024

Шини середньої цінової категорії недаремно мають статус найкращих за балансом ціни і якості. Це вже далеко не ті бюджетні моделі, що придатні лише для неквапливого пересування. І хай преміальні характеристики “середнячкам” недосяжні, ціна компенсує всі недоліки, залишаючи водієві право вибору між окремими високими параметрами.

Шини сегменту ціна-якість насправді є тією самою золотою серединою, яка не вимагає доплати за престижний бренд і дає при тому водієві впевненість у більшості ситуацій на дорозі. І все це за прийнятні гроші. Але часто свій інтерес у категорії ціна-якість бачать і ті з досвідчених споживачів, для кого фінанси – не головне.

Саме в середній категорії бувалий автомобіліст може підібрати собі модель суто за власними потребами. Наприклад, з високими, мало не преміальними характеристиками комфорту, але з середніми результатами гальмування і керованості. Або, скажімо, з високою стійкістю до аквапланування, але з посередньою зносостійкістю і підвищеною шумністю кочення.

Певно, тут варто нагадати, що преміальні шини топових модельних лінійок мають високу ціну в першу чергу тому, що в них на найвищому рівні – всі (або майже всі) характеристики. А покупцеві шин з категорії ціна-якість, так би мовити, доводиться обирати лише один-два параметри.

Funtoma Roadfun

каталог funtoma roadfun.png


Шина для літа від турецького виробника Petlas. Модель створювали з оглядом на фізичну міцність, стійкість до проколів, а ще – на знижений опір коченню зради кращої економічності автомобіля. Малюнок протектора, маючи асиметричний малюнок, “налагоджений” на роботу як на сухій, так і на мокрій дорозі. Цікаво, що ця шина, будучи спроектована у південній країні, заявлена як така, що має термостійкі присадки у складі компаунду, завдяки чому вдається уникати перегріву гуми на розжареному асфальті в літню спеку. Це важливо для кращого зчеплення протектора з дорогою і безпечного руху влітку. На український ринок шина Funtoma Roadfun постачається з Туреччини.

Купити Funtoma Roadfun.png

Funtoma Roadfun Sport

каталог funtoma Roadfun Sport.png

Ця турецька покришка позиціонується виробником вище, ніж вищеприведена модель цієї ж марки. Оскільки Roadfun Sport заявлена як спортивна шина, вона має високий індекс швидкості (в деяких версіях до 300 км/год). Протектор з виразним малюнком має окремі зони для успішної роботи на сухому і мокрому асфальті. При тому заявляється, що ця модель, попри свою спортивність, має помірну шумність. Українські інтернет-магазини завозять шину Funtoma Roadfun Sport безпосередньо з Туреччини.

Купити Funtoma roadfun sport.png

Kapsen S801 ComfortMax

каталог Kapsen S801 ComfortMax.png


Одна з найдоступніших шин у нашому огляді випускається китайським брендом. Компанія відома тим, що на її шинних підприємствах широко використовується європейське та японське обладнання. Щодо покришки S801 ComfortMax заявлено, що крім іншого, допускається її використання на легкових автомобілях спортивного типу та на кросоверах. Постачання шини Kapsen S801 ComfortMax на український ринок здійснюється з китайських підприємств.

КУПИТИ  Kapsen S801 KomfortMax.jpg

Kapsen K737

Каталог Kapsen K737.png


Ще одна доступна модель китайського виробника – проста, надійна і, як кажуть, з чесною ціною. Наголошується, що ця модель добре підходить в першу чергу для інтенсивної міської їзди з її частими прискореннями і уповільненнями. Згідно відгуків користувачів, ця модель має довгий термін служби і забезпечує комфортний рух. До українських споживачів шина Kapsen K737 потрапляє з китайських заводів.

КУПИТИ Kapsen K737.jpg

Kapsen K3000

каталог kapsen K3000.png

Модель претендує на експлуатацію з спортивними автівками і просто на потужних сімейних машинах, про що говорять високі індекси швидкості у більшості виконань і широкий діапазон розмірностей у вищому сегменті (аж до 21 дюйма посадкового діаметру). Дана покришка впевнено працює в дощову погоду. Крім того шина достатньо комфортна, в тому сенсі що не створює зайвих шумів під час руху. В Україні продаються покришки Kapsen K3000 суто китайського виробництва.

КУПИТИ Kapsen K3000.jpg

Kapsen HD918

каталог Kapsen HD918.png

Це одна недорога модель від потужної китайської компанії Shandong Hongsheng Rubber. В першу чергу шина адресована власникам бюджетних машин, просто компактних автомобілів і невеликих кросоверів Модель може і не найкраща за акустичним комфортом, але до уже “галасливих” її теж не можна віднести. Ті, кому вже довелося поїздити на таких покришках, стверджують, що шина зношується повільно. До українських інтернет-магазинів завозять шини Kapsen HD918 з Китаю, де їх, власне, і виробляють.

КУПИТИ Kapsen HD918.jpg

Goodyear Eagle Sport 2

каталог Goodyear eagle Sport 2.png


Свіжа модель від одного з найвідоміших у світі виробників адресувалася при своєму проектуванні потужним авто, хоча ніхто не завадить з тим же успіхом використовувати її на сімейній автівці. Тестування підтверджують особливо високі характеристики покришки з керованості та гальмування на мокрій поверхні, хоча і на сухій дорозі з цими параметрами в Eagle Sport 2 все гаразд. Свого часу тести показали високу зносостійкість цієї шини, плюс ще одну її особливість – низький рівень шумів. Маючи малий опір коченню, ця покришка економіть власникові гроші. Шину завозять у країну з Німеччини, Франції, Словенії, Польші та Туреччини.

КУПИТИ Goodyear Eagle Sport 2.jpg

Arivo Premio Arzero

каталог Arivo Premio Arzero.png


Ця китайська марка – між іншим, від одного з найбільших китайських виробників – з’явилася в Україні не так давно, але вона вже відома водіям, які не хочуть переплачувати за “гучний” бренд. Конкретно літня гума Arivo Premio Arzero призначена для компактних легкових машин, які не претендують на спортивні (в лапках і без) успіхи. Завдяки м’яким боковинам має комфортний хід, в роботі модель не шумна і цілком адекватна з точки зору зносостійкості. Зрозуміло, до України ця шина імпортується з Китаю, де виробляється вся продукція марки Arivо.

КУПИТИ Arrivo Premio Arzero.jpg

Arivo Ultra ARZ5

каталог arivo ultra arz5.png

Більш серйозна модель від того ж китайського виробника, вона розрахована на автівки класом вище за представлену в нашому огляді на попередньому місці. Шина Arivo Ultra ARZ5 позиціонується як міцна і витривала, придатна для шляхів з нерівностями та вибоїнами. Щоб при цьому не утворювались важкі пошкодження боковин покришка має надійний багатошаровий каркас. Китайська шина виготовляється в Китаї, звідки її і привозять до нашої країни.

КУПИТИ Arrivo Ultra ARZ5.jpg

Debica Passio 2

каталог Debica Passio 2.png


Це давно перевірена українськими шляхами польська шина, яка затрималася на ринку завдяки саме тому балансу ціна-якість, про який йдеться на початку статті. Не хапаючи зірок з неба у більшості випробувань, модель тим не менш має підтверджені незалежними тестами переваги – в першу чергу в плані шумності і комфорту. Також шина чудово протистоїть акваплануванню при русі по прямій – в цій дисципліні вона обходила навіть деякі моделі преміум-класу. В Україні продаються шини Debica Passio 2 польського виробництва.

КУПИТИ  Debica Passio 2.jpg

Насамкінець дозолимо собі нагадати, що поняття вдалого балансу ціна-якість у кожного водія своє. Точніше, воно має відповідати умовам експлуатації конкретного автомобіля і стилю керування водія. При цьому зазначимо, що не завжди виробники-шинники розповідають всі особливості поведінки своїх моделей середнього сегменту. А значить, якщо для вас важливі якісь конкретні характеристики, відповідну модель треба обирати, спираючись на результати порівняльних тестів шин, а ще – на поради консультантів в авторитетних і відповідальних магазинах.

Популярные марки и модели
VW

PassatGolfJettaGolfTouaregTiguanTouran

Ford

FiestaEdgeKugaFocusFocusFusionEscape

BMW

X1X3X53 series

Mazda

6CX-9CX-5

Suzuki

VitaraSx4

Kia

SportageSorentoNiro

Mitsubishi

ASXOutlanderPajero Sport

Renault

DusterCapturMeganeSanderoLogan

Peugeot

2083083008

Skoda

RapidOctaviaKodiaqKaroq

Mercedes-Benz

SGLACLA

Toyota

CorollaCamryRAV 4

.