НовостиУвага: зміна цін на «Зелену карту» і ОСЦПВ!

Увага: зміна цін на «Зелену карту» і ОСЦПВ!

12:40, августа 28, 2019

У серпні поточного року, автолюбителі, які виїжджають ща кордон, відзначили зниження цін на страхування авто - поліс «Зелена карта». Нагадаємо, що даний поліс дозволяє не оформляти ОСЦПВ кожної готельної країни перебування, а переміщатися по зазначеним в ньому країнам безперешкодно.

Порядок страхування визначається Українським законодавством, а ось умови (ліміти страхових відшкодувань) встановлюються відповідно до вимог країни-перебування. Контроль, взаємодія і виплата страхових відшкодувань за цим видом страхування проводиться Моторно-Транспортним Бюро України (МТСБУ). Ця ж структура регулює цінову політику.

Нагадаємо, що ціна поліса встановлюється централізовано і однакова для всіх страхових компаній. Також, ціна «зеленки» має прив'язку до євро, тому ми можемо спостерігати періодичні її зміни. Останні з таких змін відбулося на початку серпня поточного року. Так, починаючи з 7-го числа, МТСБУ знизило вартість полісів орієнтовно на 4,4%. Це не перша зміна ціни протягом поточного року. Порівняємо її показники з попереднім рівнем.

  1. Вартість поліса «Зелена карта» для всіх країн-учасниць системи (грн.).

Легкові авто:

1.jpg

Порівняння цін проводилося для найбільш поширених термінів ув'язнення полісів. Як видно з діаграми, для частих поїздок вигідно оформляти поліса на більш тривалі періоди, такі як пів року або рік. В такому випадку, при перерахунку на місяць вартість поліса становитиме 810 грн. (При оформленні на 6 місяців) і 501 грн. (При річному полісі).

  1. Вартість поліса Зелена карта, що діє на території Росії, Білорусі та Молдови, традиційно дешевше і виглядає так:
2.jpg

На сьогоднішній день, в Україні право видавати «Зелену карту» мають 8 страхових компаній - повних членів МТСБУ. Але придбати поліс ви можете не тільки в представництвах цих страховиків, а й на сайтах прайс-агрегаторах, наприклад, як polis24.ua. В такому випадку вам буде запропоновано декілька компаній на вибір, а процес оформлення страховки ви можете провести он-лайн.

Крім змін ціни на поліс страхування Зелена карта, найближчим часом (з 21 вересня поточного року) зміниться і ціна на поліс внутрішнього страхування - ОСЦПВ. Які нововведення будуть введені, як вони вплинуть на учнів дорожнього руху читайте в статті «Зміни в ОСЦПВ: що варто знати?»

Зміни в ОСЦПВ: що варто знати?

Найближчим часом нас очікують деякі зміни при укладенні договорів страхування відповідальності автовласників на території України - ОСЦПВ. Так, з 21 вересня 2019 року вступає в дію Розпорядження Національної Комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг №538. Розпорядження вносить зміни в коефіцієнти, що використовуються для розрахунку ціни полісів автоцивілки, а також в деякі інші показники.

Щоб розібратися в нововведеннях, ми звернулися до фахівців сайту polis24.ua за роз'ясненнями.

Отже, нагадаємо, що формування вартості поліса проводиться страховиками за затвердженими коефіцієнтами. При цьому базовий платіж по ОСЦПВ - 180 грн. множиться на значення коефіцієнтів, що характеризує власника і транспортний засіб. Законодавець встановлює граничні значення таких коефіцієнтів, а страхова компанія може самостійно вибирати яке значення встановити в зазначених межах. У зв'язку з цим, ціни на ОСЦПВ в різних компаніях можуть відрізнятися. Нижче ми наводимо порівняльну таблицю діючих та нових умов.

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Отже, чим такі зміни обернуться для простого страхувальника?

По-перше, від підвищення страхових сум виграють всі учасники дорожнього руху. Збільшення хоч і не значне, але дає шанс покрити більшу частину витрат на ремонт постраждалого авто і компенсацію потерпілим.

По-друге, власники електромобілів, кількість яких щодня зростає, нарешті будуть чітко розуміти вартість поліса. В даний час, кожен страховик самостійно встановлює методику віднесення електрокара до того чи іншого типу ТС. При цьому, новий коефіцієнт для електромобілів нижче, ніж для автомобілів з об'ємом двигуна 1600 см.куб., Що повинно порадувати власників Тесли і інших марок.

По-третє, до уваги береться місце реєстрації не автомобіля, а власника. Що теж добре, особливо, якщо ви придбали автомобіль в Києві, а самі проживаєте в малонаселеному районному центрі, де страховка коштує значно дешевше.

По-четверте, жителям певних населених пунктів прийдеться платити більше. Так, наприклад, Львів, віднесли до другої зони, що передбачає збільшення коефіцієнта зональності. А для автомобілів з іноземною реєстрацією, ціна виросте в рази.

Власники комерційного транспорту, що підлягає обов'язковому технічному огляду, які отримують поліс ОСЦПВ строком на 6 місяців, зітхнуть з полегшенням. Страхування на вказаний термін буде коштувати 50% від річної ціни, а не 70, як це було раніше.

Знижки, за роки безаварійного водіння, тепер не будуть такими великими. За акуратну їзду, ви отримаєте максимальну знижку в розмірі 10%, а не 23-30, як це практикувалося раніше. Визначення розміру знижки за безаварійність (бонусу) або надбавки за страхові виплати (малус) відбувається автоматично: шляхом отримання інформації з центральної бази інформації МТСБУ. Відповідно, навіть якщо ви змінюєте страхову компанію, страховик буде знати історію вашого страхування і збитковості. Тому, безаварійна їзда і історія страхування буде безпосередньо впливати на вартість поліса.

Також, є можливість знизити ціну страхування, укладаючи його в електронній формі. За такий формат договору, автовласник може отримати додаткові 10% знижки, що, в свою чергу, зробить і без того зручний процес електронного страхування ще й вигідним.

Бажаємо вам безаварійної їзди і вигідного страхування!

Популярные марки и модели
VW

PassatGolfJettaGolfTouaregTiguanTouran

Ford

FiestaEdgeKugaFocusFocusFusionEscape

BMW

X1X3X53 series

Mazda

6CX-9CX-5

Suzuki

VitaraSx4

Kia

SportageSorentoNiro

Mitsubishi

ASXOutlanderPajero Sport

Renault

DusterCapturMeganeSanderoLogan

Peugeot

2083083008

Skoda

RapidOctaviaKodiaqKaroq

Mercedes-Benz

SGLACLA

Toyota

CorollaCamryRAV 4

.
.