СтатьиЩо робити, якщо за кордоном закінчився термін дії автостраховки Зелена картка?

Що робити, якщо за кордоном закінчився термін дії автостраховки Зелена картка?

14:17, декабря 22, 2023

Зелена картка — це обов'язкова міжнародна автоцивілка для водіїв, які виїжджають за кордон на машині. Страховка оформляється для всіх типів транспортних засобів (легкове та вантажне авто, причіп, автобус, мотоцикл, моторолер) та має діяти весь період перебування за межами України.

Як працює Зелена картка

Зелена картка є аналогом внутрішнього ОСЦПВ. Страховка гарантує фінансовий захист автомобілісту у разі виникнення дорожньо-транспортної пригоди. Так, саме страхова компанія, у якої куплений поліс, компенсує збитки потерпілим, що завдані з вашої вини. Ви самостійно не оплачуєте ремонт та лікування постраждалих. Компенсація страховиком відбувається у межах лімітів, які діють у конкретній країні. Отже, наслідки ДТП вирішуються цивілізованим шляхом максимально швидко та без зайвих проблем.

Покриття особистої шкоди не входить до компетенції Зеленої картки. Для цього потрібно мати добровільний поліс КАСКО із розширеною територією дії — Європейський Союз.

Що чекає на водія за прострочений поліс “Зелена картка”

Виїхати з України без Зеленої картки водію фактично не вдасться, оскільки наявність страховки перевіряється на прикордонному контролі. Але оскільки людина сама при оформленні договору вибирає кількість днів страхування (30, 60, 90, 180 днів, 1 рік), то термін його дії може скінчитися під час мандрівки, якщо не проконтролювати цей момент. Навіть якщо ваша Зелена картка прострочена на один день, це не є підставою для виплати від СК.

Без поліса на водія чекають такі неприємності:

  • Штраф, згідно із законодавством тієї країни, де буде виявлено порушення;
  • Оплата збитків постраждалих в аварії з вашої вини;
  • Вилучення посвідчення водія;
  • Іноді можлива депортація на батьківщину та заборона на в'їзд.

Враховуючи низку негативних наслідків, вигідніше та дешевше страхуватися вчасно. Тим паче, що ви можете купити річну страховку, яка дозволяє декілька разів в межах зазначеного періоду, в'їжджати та виїжджати з України. Цей варіант підійде тим, хто часто подорожує.

Чи можна застрахуватися за кордоном?

Раніше Зелена картка оформлялася лише на спеціальному паперовому бланку, що видавався у відділеннях страхових компаній або у точках страхування поряд з прикордонними пунктами. Проте з березня 2022 року Моторно-транспортне бюро разом із СК затвердили випуск електронного поліса. Тепер українці можуть придбати Зелену картку онлайн, заповнивши анкету та сплативши за страховку. Потрібна лише інформація про автомобіль (техпаспорт) та паспортні дані водія. Готовий договір надсилається на email клієнта. Страховка має унікальний номер та QR-код, під яким зашифрована головна інформація. Поліс потрібно роздрукувати вдома перед поїздкою, щоб уникнути непорозуміння під час перевірки.

Страхові компанії дають можливість купити Зелену картку, навіть перебуваючи по той бік кордону. Якщо ви вирішили затриматись, наприклад, у Польщі, можна продовжити страховку не повертаючись до України. Поліс за замовчуванням набирає чинності наступного дня після оформлення, якщо не вибрано конкретну дату початку його дії.

Популярные марки и модели
VW

PassatGolfJettaGolfTouaregTiguanTouran

Ford

FiestaEdgeKugaFocusFocusFusionEscape

BMW

X1X3X53 series

Mazda

6CX-9CX-5

Suzuki

VitaraSx4

Kia

SportageSorentoNiro

Mitsubishi

ASXOutlanderPajero Sport

Renault

DusterCapturMeganeSanderoLogan

Peugeot

2083083008

Skoda

RapidOctaviaKodiaqKaroq

Mercedes-Benz

SGLACLA

Toyota

CorollaCamryRAV 4

.